Son Haber Kayseri https://sonhaberkayseri.com Kayseri'nin en son ve en güncel haberleri Fri, 15 Oct 2021 14:07:55 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.8.1 İYİ PARTİ KAYSERİ DE EKONOMİYİ KONUŞTU! https://sonhaberkayseri.com/2021/10/15/iyi-parti-kayseri-de-ekonomiyi-konustu.html Fri, 15 Oct 2021 14:07:55 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=17522     İYİ PARTİ KAYSERİ DE EKONOMİYİ KONUŞTU!   İyi Parti’nin ağır topları Kayseri de Ekonomiyi konuştu. Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Kayseri Ekonomi Konuşuyor” panaline İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu,İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta,Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale katıldı.     İyi Parti’nin ağır topları Kayseri de Ekonomiyi […]

The post İYİ PARTİ KAYSERİ DE EKONOMİYİ KONUŞTU! first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>

 

 

İYİ PARTİ KAYSERİ DE EKONOMİYİ KONUŞTU!

 

İyi Parti’nin ağır topları Kayseri de Ekonomiyi konuştu. Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Kayseri Ekonomi Konuşuyor” panaline İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu,İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta,Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale katıldı.

 

facebook-paylas
İYİ PARTİ  KAYSERİ DE EKONOMİYİ KONUŞTU!

 

İyi Parti’nin ağır topları Kayseri de Ekonomiyi konuştu. Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Kayseri Ekonomi Konuşuyor” panaline İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu,İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta,Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale katıldı.
Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen panele CHP İl Bakanı Ümit Özer, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, önceki milletvekillerinden Şevki Kulkuloğlu CHP il ve ilçe yöneticileri, Anap,DoğruYol milletvekilliği yapmış Sevgi Esen, Yeniden Refah Partisi Kayseri İl başkanı Önder Narin, Saadet Partisi il Başkanı Baki Coşkun, STK başkanları ve yöneticileri de davetli olarak katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marının okunmasının ardından İYİ Parti İl Başkanı Sebati Ataman açılılş konuşması gerçekleştirdi.
Açılış konuşmasının ardından İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’da davetlilere hoşgeldiniz diyerek sözü panel konuşmacılarına bıraktı.

İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Kayseri Ekonomi Konuşuyor” panelinde yaptığı konuşmada, Türkiye‘nin sorunları olduğunu öne sürerek, geçen yıl ocak ayından itibaren, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in öncülüğünde cadde ve sokaklara inerek insanlarla dertleşmeye ve onları anlamaya çalıştıklarını söyledi.

Türkiye’nin bilinmez bir yere doğru ilerlediğini savunan Tatlıoğlu, “Sorunları konuşalım istiyoruz. İnsanın, esnafın, işverenin, işsizin, çiftçinin sorunlarını konuşarak, bunu siyasetin gündemine taşımak görevimiz.” dedi.
Tatlıoğlu’nun modoratörlüğünde konuşan İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ise Türkiye’de temel sorunun güven kaybı olduğunu belirterek, kurdaki artışa ilişkin ekonomik verileri paylaştı.

Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale de 1990’lı yıllar ve günümüzde ki kur artışları ile ilgili olarak sunduğu çizelgelerde Türkiye’nin borcunun daha da arttığını ifade etti. Özlale Avrupa’daki ülkelerin ve ülkemizde ki faiz uygulamalarını anlatan sunum gerçekleştirdi.

Katılımcıların soru sormaları ardından panel son buldu.

The post İYİ PARTİ KAYSERİ DE EKONOMİYİ KONUŞTU! first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ İLE VALİ GÜNAYDIN’IN “OKUL” PAZARLIĞI https://sonhaberkayseri.com/2021/10/15/baskan-buyukkilic-ile-vali-gunaydinin-okul-pazarligi.html Fri, 15 Oct 2021 11:36:03 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=17515 BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ İLE VALİ GÜNAYDIN’IN “OKUL” PAZARLIĞI Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Şehmus Günaydın ile okul pazarlığı yaptı. Tören sırasında kürsüde konuşurken İncesu’nun Saraycık ilçesinde okul ihtiyacı olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Sayın Valim yarısı sizden, yarısı bizden, ilçemize müjdemiz olsun” derken, Vali Şehmus Günaydın da Büyükkılıç’ın çıkışına olumlu karşılık vererek, İncesu’ya […]

The post BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ İLE VALİ GÜNAYDIN’IN “OKUL” PAZARLIĞI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ İLE VALİ GÜNAYDIN’IN “OKUL” PAZARLIĞI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Şehmus Günaydın ile okul pazarlığı yaptı. Tören sırasında kürsüde konuşurken İncesu’nun Saraycık ilçesinde okul ihtiyacı olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Sayın Valim yarısı sizden, yarısı bizden, ilçemize müjdemiz olsun” derken, Vali Şehmus Günaydın da Büyükkılıç’ın çıkışına olumlu karşılık vererek, İncesu’ya okul yaptırılacağını söyledi.

Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan 4 Adet Çekici ve 4 Adet Semireteyler ile Hafriyat Yönetim Sistemi Tanıtım Töreni’nde Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ile eğitim konusunda yaptığı pazarlık ile İncesu ilçesi Saraycık Mahallesi’nde okul ihtiyacının giderilmesine öncülük etti.

Başkan Büyükkılıç, törende yaptığı konuşmada, Vali Şehmus Günaydın’a seslenerek, “Sayın Valim sizinle bir pazarlık yapalım. İncesu Saraycık Mahallemizde TOKİ’mizin konutları var. Orada bir okul ihtiyacı var, 6-7 milyon TL gibi bir rakam konuşuluyor. Yarısı benden, yarısı sizden, onlara bir müjde olsun, ihtiyaca göre Milli Eğitimimiz ile görüşelim, 12 derslik mi olur, 16 derslik mi olur? Eğitimi çok önemsiyoruz, olmazsa olmaz olarak görüyoruz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç’ın bu pazarlık konusu katılımcılar tarafından alkış alırken, Vali Şehmus Günaydın ise Başkan Büyükkılıç’a yine kürsüden cevap verdi.

Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyeler ile el ve iş birliğiyle çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Vali Günaydın, “İlimize hizmetler kazandırıyoruz. Pazarlığını kestiğimiz Akkışla’da ilkokulumuz vardı, o bitti değil mi başkanım? Teşekkür ediyoruz. İncesu’yu söyledi başkanım. Evet, İncesu’ya da bir ilkokul yaptıracağız, hatta Talas Belediye Başkanımız ile görüştük, orada da 32 dersliği belediyemiz ile beraber yapmıştık, şimdi Mevlana Mahallesi’nde yoğun bir nüfus var, oranın da ihtiyacını da gidermek için Talas Belediyemiz ile oraya bir okul kazandıracağız. Kırsalda da dün Yahyalı’da olduğu gibi imkânlarımız el verdikçe, Büyükşehir Belediyemiz ve belediyelerimizin yaptığı çalışmalara destek ve katkı vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Vali Günaydın ile Başkan Büyükkılıç’ın eğitim konusundaki pazarlıkları, törene katılanlar ve vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

The post BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ İLE VALİ GÜNAYDIN’IN “OKUL” PAZARLIĞI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
“KAYSERİKARİYER.COM” PROJESİ https://sonhaberkayseri.com/2021/10/15/kayserikariyer-com-projesi.html Fri, 15 Oct 2021 11:33:14 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=17512 BÜYÜKŞEHİR’DEN “KAYSERİKARİYER.COM” PROJESİ Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYMEK Kariyer Merkezi’nin faaliyet alanını genişleterek sanayinin aradığı teknik eleman ihtiyacı ile öğrencilerin staj taleplerinin karşılanarak her iki tarafı birbiriyle buluşturmaya yönelik kayserikariyer.com projesini hayata geçireceklerini söyledi. Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirilen Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda, KAYMEK Kariyer Merkezi’nin faaliyet alanının […]

The post “KAYSERİKARİYER.COM” PROJESİ first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
BÜYÜKŞEHİR’DEN “KAYSERİKARİYER.COM” PROJESİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYMEK Kariyer Merkezi’nin faaliyet alanını genişleterek sanayinin aradığı teknik eleman ihtiyacı ile öğrencilerin staj taleplerinin karşılanarak her iki tarafı birbiriyle buluşturmaya yönelik kayserikariyer.com projesini hayata geçireceklerini söyledi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirilen Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda, KAYMEK Kariyer Merkezi’nin faaliyet alanının genişletilip, sanayinin aradığı ara/teknik eleman ihtiyacının ve öğrencilerin staj taleplerinin karşılanması için üniversiteler ve işveren temsilcilerinden oluşan STK’larla Kayseri Kariyer Merkezi (www.kayserikariyer.com)’nin ortak işbirliği ile işletilmesi konusu ele alındı.

Başkan Büyükkılıç, “KAYMEK bünyesinde son derece verimli olacağını düşündüğümüz, sanayiciler ile iş arayanları ve staj talepleri konusunda yardımcı olunacak kayserikariyer.com adı altında merkez oluşturma yönündeki çalışmalarımız sağlıklı bir şekilde devam ediyor” dedi.

Başkan Büyükkılıç, KAYMEK Kariyer Merkezi’nin faaliyet alanını genişleterek sanayinin aradığı teknik eleman ihtiyacının ve öğrencilerin staj taleplerinin karşılanması için üniversiteler ve işveren temsilcilerinden oluşan STK’larla ortak işbirliği ile işletilmesi için birçok çalışma yapacaklarını ifade etti.

The post “KAYSERİKARİYER.COM” PROJESİ first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
7.ERCİYES MÜKEMMELİK ZİRVESİ https://sonhaberkayseri.com/2021/10/15/7-erciyes-mukemmelik-zirvesi.html Fri, 15 Oct 2021 11:31:30 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=17509 7.ERCİYES MÜKEMMELİK ZİRVESİ SONA ERDİ KalDer Kayseri Temsilciliği tarafından organize edilen ve onlineolarak yapılan 7. Erciyes Mükemmellik Zirvesi, ‘Dijital Gelecek’ temasıyla düzenlendi. 1990’dan beri Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmayı misyon edinen KalDer Genel Merkez koordinasyonunda KalDer Kayseri Temsilciliği tarafından organize edilen 7. Erciyes Mükemmellik Zirvesi, 13 […]

The post 7.ERCİYES MÜKEMMELİK ZİRVESİ first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
7.ERCİYES MÜKEMMELİK ZİRVESİ SONA ERDİ
KalDer Kayseri Temsilciliği tarafından organize edilen ve onlineolarak yapılan 7. Erciyes Mükemmellik Zirvesi, ‘Dijital Gelecek’ temasıyla düzenlendi.
1990’dan beri Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmayı misyon edinen KalDer Genel Merkez koordinasyonunda KalDer Kayseri Temsilciliği tarafından organize edilen 7. Erciyes Mükemmellik Zirvesi, 13 Ekim 2021 tarihinde online olarak “Dijital Gelecek” ana teması ile gerçekleşti.
İş ve akademi dünyasından saygın isimlerin konuşmacı olarak yer aldığı zirveye Türkiye’nin her yerinden katılımcılar yoğun ilgi gösterdi. Sempozyum yoğun ilgi ile karşılanırken; katılımcıların %86’sı iş dünyası ve akademisyenlerden, %14’ü ise GençKal ekibi ve öğrencilerden oluştu.
Defne Sarısoy‘un sunuculuğunu üstlendiği zirvenin açılış konuşmalarını Türkiye Kalite Derneği Yönetim Kurulu BaşkanıYılmaz Bayraktarve KalDer Kayseri Temsilciliği İstişare Kurulu Başkanı Erkut Korkmaz yaptı.
Zirvenin özel oturum konuşmalarını FutureBright CEO’su ve Tüketici İçgörüleri Uzmanı Akan Abdula ve Topraktan Tabağa Kurucusu Ebru Baybara Demir gerçekleştirdi.
Algoritmalar Çağında Gerçeği Aramak
İlk özel oturumda FutureBright CEO’su ve Tüketici İçgörüleri Uzmanı Akan Abdula “Algoritmalar Çağında Gerçeği Aramak” başlığı ile motivasyon konuşmasını yaptı.
Akan Abdula, Covid ile güven endekslerinin düştüğünü; tüm ülkelerin bu dönemde yoğun bir şekilde para bastıklarını; bu nakitlerin ciddi fırsatlar için hazır olduğunu ancak bu fırsatların çok “sınırlı” olduğunu paylaştı. Artık yatırımlarda “karlılığa değil”işin “potansiyeline” bakıldığı bir dönem yaşadığımızı vurguladı.
Ülkemizde online ve “dijitalize” olmak isteyenlerin oranın %44 olduğunu, bu sebeple offline ticaretin de ayrıca öneminin farkında olmamız gerektiğini belirtti.
Geleceği Dijitalleşerek Yönetin
Birinci sohbet oturumu SOCAR Türkiye Dijital Transformasyon ve Bilişim Teknolojileri Başkanı Hakan Irgıt’ın moderatörlüğünde, Şölen Çikolata Yönetim Kurulu Üyesi Ali Erdoğan ve MultinetUpCEO’su DemirhanŞener‘in konuşmacı olarak katılımı ile “Geleceği Dijitalleşerek Yönetin” oturumu düzenlendi.
SOCAR Türkiye Dijital Transformasyon ve Bilişim Teknolojileri Başkanı Hakan Irgıt, İş dünyasına “dijitalleşmenin” yön vereceğinin kaçınılmaz olduğunu ve bu konunun her anımızı etkilediğini vurgulayarak;  gündemlerimizi iş odaklı faydalar, geliştirmeler ve insiyatiflerin oluşturduğunu ifade etti.
Şölen Çikolata Yönetim Kurulu Üyesi Ali Erdoğan, Firmalarının uluslararası pazarda dünya devleri ile rekabet edebilmesi için dijitalin ve teknolojik altyapının farkında olduklarını; bu farkındalıkla erken yatırımlar yaptıklarını ve avantaj yakaladıklarını belirtti. Erdoğan, dijital araçların tüketici ve rekabet için nasıl kullanıldığının önemli olduğunu belirterek; elde edilen çıktıların “verimliliğe dönüştürülmesi” gerektiğinin önemini bizlerle paylaştı.
MultinetUp CEO’su Demirhan Şener, Dijitalleşme ile aslında Ekosistemlerin birbirleri ile rekabet ettiğini, kendi ekosistemindeki paydaşlarımızın dijitalleştiği kadar güçlü olabildiğimizin altını çizdi. Dijitalleşmenin gerçek hayatta sunulan bazı müşteri deneyimlerini ıskaladığını, bu alanların dikkate alınması gerektiğini ve avantaja çevirecek bir unsur olarak odaklanılması gereken alan olduğunu paylaştı.
Geleceğin İş Fırsatları
“Geleceğin İş Fırsatları” başlığı ile düzenlenen ikinci sohbet oturumunda Aspilsan Enerji Üretim Müdürü Şule Hüsrevoğlu’nun moderatörlüğü ile TÜBİTAK, Bilgem Başkan Yrd. Sadullah Uzun ve GLOBİZİ CEO’su Cüneyt Erpolat katılımı düzenlendi.
Aspilsan Enerji Üretim Müdürü Şule Hüsrevoğlu; Meslekler ve yetkinliklerin dijitalleşme ile geliştirdiğini ve değiştiğini; gelecekte bizlerin nelerin beklediğini ve geleceğin mesleklerini de irdelememiz gerektiğini belirtti.
TÜBİTAK, Bilgem Başkan Yardımcısı Sadullah Uzun; gelecekte olacak işlerin gideceği yönün bugünden tahmin etmek hedefi ile çalışmalar yürüttüklerini, gelecekte iş yapmaya aday firmaların yetiştirdiği çalışanlarının daha sonra geleceği şekillendiren üst düzey yöneticiler haline geleceklerini belirtti.
GLOBİZİ CEO’su Cüneyt Erpolat; şirketler arası elektronik ticarette çok hızlı değişen parametrelerin bulunduğunu, bunun müşterilerin tüketici alışkanlıkları ile şekillendiğini ve dönüştüğünü; bu nedenle sadece iç pazarda ticaret yapan şirketlerin, global pazarlara erişiminin kaçınılmazlığını vurguladı.
Global pazarda firmalar çalışanlarının %70’ini home ofis çalışacak şekilde kurguladığını, iş yapış şekilleri temelden değiştiğini, şu anda alıcı ve satıcıların e-ticaret yatkınlığının artması ile şirketlerin bu durumu fırsata çevirmesi gerektiğini ifade etti.
Özüne Dön, Kendini Bul
Zirvenin son özel oturumunu ise “Özüne Dön, Kendini Bul!” başlığı ile motivasyon konuşmasını Topraktan Tabağa Kurucusu Ebru Baybara Demir yaptı. Demir, iyi ebeveynlerin gelecekte çocuklarının eğitimleri ile nasıl hayatta kalacağını düşünmesinin yanı sıra; nasıl besleneceği, temiz suya nasıl erişeceğini de düşünmelerinin gerektiği hususuna dikkat çekerek gıda tüketimi ve sürdürülebilir gıda geleceğinin altını çizdi.

The post 7.ERCİYES MÜKEMMELİK ZİRVESİ first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
, Kayseri OSB Başkanı Nursaçan, “Yatırıma ne denli ilgi olduğu görülüyor” dedi. https://sonhaberkayseri.com/2021/10/14/kayseri-osb-baskani-nursacan-yatirima-ne-denli-ilgi-oldugu-goruluyor-dedi.html Thu, 14 Oct 2021 12:48:27 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=17503 KAYSERİ OSB’DE İKİ PARSEL İÇİN 24 BAŞVURU Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde iki parselin satışı için noter huzurunda kura çekilişi yapıldı. Kura çekilişine 24 müteşebbis katıldı. Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, katılımcı sayısının fazlalığının yatırıma ilginin göstergesi olduğunu söyledi.

The post , Kayseri OSB Başkanı Nursaçan, “Yatırıma ne denli ilgi olduğu görülüyor” dedi. first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
KAYSERİ OSB’DE İKİ PARSEL İÇİN 24 BAŞVURU

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde iki parselin satışı için noter huzurunda kura çekilişi yapıldı. Kura çekilişine 24 müteşebbis katıldı. Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, katılımcı sayısının fazlalığının yatırıma ilginin göstergesi olduğunu söyledi.

The post , Kayseri OSB Başkanı Nursaçan, “Yatırıma ne denli ilgi olduğu görülüyor” dedi. first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
KİGDER’DEN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET https://sonhaberkayseri.com/2021/10/14/kigderden-buyukkilica-ziyaret.html Thu, 14 Oct 2021 12:46:22 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=17500 KİGDER’DEN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükılıç’ı makamında ziyaret etti. Başkan Dr. Karaoğlu, kadınların yararına olacak her projede yer almaya hazır olduklarını söyledi. Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı […]

The post KİGDER’DEN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
KİGDER’DEN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükılıç’ı makamında ziyaret etti. Başkan Dr. Karaoğlu, kadınların yararına olacak her projede yer almaya hazır olduklarını söyledi.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette, Başkan Dr. Karaoğlu, Başkan Dr. Büyükkılıç’a Talas Tanıtım, Yardımlaşma ve Sosyal Dayanışma Derneği tarafından ortaklaşa kurulan Maharetli Eller Kadın Üretim Kooperatifi üyelerinin yaptığı Atatürk fotoğrafı hediye etti.

The post KİGDER’DEN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
BÜYÜKŞEHİR’İN PARK ET-VALE UYGULAMASINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ https://sonhaberkayseri.com/2021/10/14/buyuksehirin-park-et-vale-uygulamasina-vatandaslardan-yogun-ilgi.html Thu, 14 Oct 2021 12:44:36 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=17494 BÜYÜKŞEHİR’İN PARK ET-VALE UYGULAMASINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından Kaleönü otopark alanında başlatılan ‘park et-vale uygulaması’ hizmetine vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. Gerek zamandan tasarruf etmek isteyen, gerekse otopark arama telaşından kurtulmak isteyen vatandaşlar arabalarını Büyükşehir Belediyesi görevlilerine bırakarak, otopark sorunu yaşamıyor.

The post BÜYÜKŞEHİR’İN PARK ET-VALE UYGULAMASINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
BÜYÜKŞEHİR’İN PARK ET-VALE UYGULAMASINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından Kaleönü otopark alanında başlatılan ‘park et-vale uygulaması’ hizmetine vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. Gerek zamandan tasarruf etmek isteyen, gerekse otopark arama telaşından kurtulmak isteyen vatandaşlar arabalarını Büyükşehir Belediyesi görevlilerine bırakarak, otopark sorunu yaşamıyor.

The post BÜYÜKŞEHİR’İN PARK ET-VALE UYGULAMASINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
KAYSERİ’NİN MASTER ŞEFLERİ KAYMEK’TE YETİŞİYOR https://sonhaberkayseri.com/2021/10/14/kayserinin-master-sefleri-kaymekte-yetisiyor.html Thu, 14 Oct 2021 12:42:46 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=17490 KAYSERİ’NİN MASTER ŞEFLERİ KAYMEK’TE YETİŞİYOR Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç,  KAYMEK bünyesindeki Göznuru Tesisleri’nde Ev Yemekleri Hazırlama Kursu’nda eğitim gören kursiyerleri ziyaret etti. Büyükkılıç, gastronomi yönüyle zenginlikler şehri Kayseri’nin master şeflerinin yetiştiği KAYMEK’te kursiyerler ile birlikte kış çorbası pişirdi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Mutfağının dünyaya tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması için KAYMEK Sanat […]

The post KAYSERİ’NİN MASTER ŞEFLERİ KAYMEK’TE YETİŞİYOR first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
KAYSERİ’NİN MASTER ŞEFLERİ KAYMEK’TE YETİŞİYOR

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç,  KAYMEK bünyesindeki Göznuru Tesisleri’nde Ev Yemekleri Hazırlama Kursu’nda eğitim gören kursiyerleri ziyaret etti. Büyükkılıç, gastronomi yönüyle zenginlikler şehri Kayseri’nin master şeflerinin yetiştiği KAYMEK’te kursiyerler ile birlikte kış çorbası pişirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Mutfağının dünyaya tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması için KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları’nın içerisinde “Ev Yemekleri Hazırlama” dersleri veriyor. Kursiyerler, Kayseri’nin birbirinden farklı lezzetlerini hem öğreniyor, hem de bu lezzetleri ön plana çıkarıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYMEK bünyesindeki Göznuru Tesisleri’nde Ev Yemekleri Hazırlama Kursu’nu ziyaret etti.

“KAYSERİ’DE MUTFAK ZENGİNLİĞİNİ GÖZ ARDI ETMİYORUZ”

Burada açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, lezzetin anavatanı Kayseri’nin dünyaya tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması için herkesin üstlenmesi gereken önemli bir sorumluluk olduğunu ifade etti. Kayseri’yi gastronomide hak ettiği yere ulaştırmayı amaçladıklarını vurgulayan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Böylesi zengin bir mutfağı tanıtmak, öğrenmek için Ev Yemekleri Hazırlama Kursu’nda kursiyerlerimiz Kayseri lezzetlerini öğreniyor. Tabii amacımız, değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış, bunun getirisiyle de zengin bir mutfak kültürü oluşmuş olan Kayseri’mizi hak ettiği yere ulaştırmaktır. Tabi aynı zamanda UNESCO’nun ülkeler bazında kreatif şehirler bağlamında listesine giren bir Kayseri mutfağından bahsediyoruz.  O yönüyle de zenginlikler şehri olan Kayseri’de mutfak zenginliğini de göz ardı etmiyoruz. Kayseri denilince, sucuk, pastırma, mantı gibi üç tane üründen zannedenler, Kayseri’ye gelip, tatlarımızı tadıp yanıldıklarını anlayacaklar.”

BÜYÜKKILIÇ, EV YEMEKLERİ HAZIRLAMA KURSUNDA ÇORBA PİŞİRDİ

Öte yandan Başkan Büyükkılıç, KAYMEK mutfağına girerek, kursiyerlerle birlikte kış çorbası pişirdi. Kayseri’nin Gastronomi Şehri de olduğunu belirten Büyükkılıç, “Elbette bu kültürü oluşturan annelerimiz, bacılarımız, kardeşlerimiz hem eğitimini alıyorlar hem uygulamalarını görüyorlar hem de Kayseri’mizin ismini ön plana çıkarıyorlar. Ekşili, erişteli köfteyi birlikte çorba yaptık. Ehil ellerde böyle pişirince, çok lezzetli oluyor. Ellerinize sağlık. Kayseri mutfağını tanımak isteyenler ‘Ev Yemekleri Hazırlama Kursu’na’ katılabilirler” diye konuştu.

The post KAYSERİ’NİN MASTER ŞEFLERİ KAYMEK’TE YETİŞİYOR first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
OSB Başkanı Tahir Nursaçan’dan uluslararası rating kuruluşları ve IMF’ye tenkit https://sonhaberkayseri.com/2021/10/14/osb-baskani-tahir-nursacandan-uluslararasi-rating-kuruluslari-ve-imfye-tenkit.html Thu, 14 Oct 2021 12:41:07 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=17487 Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, uluslararası derecelendirme kuruluşları, S&P, Fitch ve Moody’s’in, Türkiye ile ilgili tahminlerinin sürekli yanlış çıktığını belirtti. Başkan Nursaçan, Türkiye’nin 2021 yılı ekonomik büyümesine ilişkin tahminlerin birbiri ardına revize edildiğini hatırlattı.

The post OSB Başkanı Tahir Nursaçan’dan uluslararası rating kuruluşları ve IMF’ye tenkit first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, uluslararası derecelendirme kuruluşları, S&P, Fitch ve Moody’s’in, Türkiye ile ilgili tahminlerinin sürekli yanlış çıktığını belirtti. Başkan Nursaçan, Türkiye’nin 2021 yılı ekonomik büyümesine ilişkin tahminlerin birbiri ardına revize edildiğini hatırlattı.

The post OSB Başkanı Tahir Nursaçan’dan uluslararası rating kuruluşları ve IMF’ye tenkit first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ AÇIŞ DERSİ’NE KATILDI https://sonhaberkayseri.com/2021/10/14/baskan-buyukkilic-kayseri-universitesi-acis-dersine-katildi.html Thu, 14 Oct 2021 12:38:24 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=17482 BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ AÇIŞ DERSİ’NE KATILDI Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Üniversitesi 2021-2022 Akademik Dönemi Açış Dersi Programı’na katıldı. Büyükkılıç, üniversite öğrencilerine yerli ve milli gençlik vurgusu yaparak, hayırseverler ve kadim medeniyetleri bağrında barındıran Kayseri’yi anlattı. Kayseri Üniversitesi 2021-2022 Akademik Dönemi Açış Dersi, 15 Temmuz Yerleşkesi Ana Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Kayseri […]

The post BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ AÇIŞ DERSİ’NE KATILDI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ AÇIŞ DERSİ’NE KATILDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Üniversitesi 2021-2022 Akademik Dönemi Açış Dersi Programı’na katıldı. Büyükkılıç, üniversite öğrencilerine yerli ve milli gençlik vurgusu yaparak, hayırseverler ve kadim medeniyetleri bağrında barındıran Kayseri’yi anlattı.

Kayseri Üniversitesi 2021-2022 Akademik Dönemi Açış Dersi, 15 Temmuz Yerleşkesi Ana Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa tarafından üniversite girişinde karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, burada üniversite öğrencilerine seslendi.

Sözlerine ‘Kayseri’ye Hoşgeldiniz’ diyerek başlayan Başkan Büyükkılıç, “Zenginlikler, hayırseverler, güzellikler, kadim medeniyetler olan bu güzel şehrimize ‘hoş geldiniz’ diyorum. Ülkemizde genç bir nüfusun olması, özelde Kayseri’mizde 5 üniversitemizin olması, 80 bin civarında öğrencimizin olması ile birlikte genç ve öğrenci dostu bir şehirde bulunuyor olmanız bizlerin de sorumluluklarını artırmaktadır” dedi.

Büyükkılıç, üniversite öğrencilerinden yurt sorunu yaşayan varsa Büyükşehir Belediyesi’ne başvurmasını isteyerek, “Gönlümüz ferah, içimiz rahat.  Buradan ilan ediyoruz. Yurt bulamayan, açıkta olan ya da böyle bir sorunu varsa kapımız açık, buyursunlar, gelsinler, hemen sorun ile ilgilenelim. 16 ilçe belediye başkanı, 1 Büyükşehir, KYK’mız, kurum ve kuruluşlarımız, hayırsever dostlarımız ve üniversitelerimiz ile el ele, gönül gönüle sizler için varız. Böyle bir sorunun çok şükür olmadığını gönül ferahlığı ile paylaşıyoruz” diye konuştu.

MİLLİ, YERLİ GENÇLİK VURGUSU

Daha yaşanılabilir Kayseri için gece demeden gündüz demeden koşturduklarının altını çizen Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençlerimizi değişik harflerle anmaya, adlandırmaya çalışanlar olabilir. Biz gençlerimizi milli, yerli, vatanına, devletine, milletine, değerlerine, bayrağına bağlı olarak görmekten başka tanımlama yapmıyoruz. Çalışan, üreten ve bu ülkeyi dünya üzerinde en iyi konuma taşıyan, bu şehri en iyi şekilde temsil eden gençlerimiz olarak tanımlamak istiyoruz. Çevreci ve yeşili önemseyen bir anlayış içerisinde çalışıyoruz, yeşil oranını ve çevrecilik anlayışını dünyadaki standartların üzerine çıkarma yönünde ekip halinde gayretler gösteriyoruz. O anlayış içinde gece, gündüz demeden koşturuyoruz. Hemen üniversitemizin yakınına 1 milyon 260 bin metrekarelik bir millet bahçesi ile yine Talas’ımızda 100 bin metrekarelik başka millet bahçesi ile şehrimize, güzellikler katmaya devam edeceğiz.”

“BU ŞEHRİN KÜLTÜRÜ İLE BEZENİN”

Kış ve sağlık turizmlerinden bahseden, ayrıca KAYMEK aracılığıyla gençlerin sosyal, kültürel yönden daha iyi ve donanımlı yetişmesi için ücretsiz eğitimler ve kurslar verildiğini hatırlatan Başkan Büyükkılıç, Kayseri’yi müzeler, kütüphaneler şehri yapma gayretinde olduklarını ifade ederek, “Yeter ki siz katkıda bulunun, yeter ki siz bizleri yüreklendirin. Sizi mahcup etmez, layık olma yönünde çalışmalarımızı yaparız. Seyyid Burhanettin Hazretlerini, Gevher Nesibe Sultanı, Hunat Hatun’u, Mehmet Melikgazi Hazretlerini, Davud El Kayseri’yi, Nuh Naci Yazgan büyüğümüzü tanıyın. Hayırsever kültürü ile tanışın, bu şehrin kültürü ile bezenin, inanın kaybetmezsiniz, çok şey kazanırsınız, insanlık da kazanır” şeklinde konuştu.

Başkan Büyükkılıç, yeni eğitim, öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, öğrencilere başarılar diledi.

Program kapsamında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile iş insanı, yılın ahisi seçilen Mustafa Nevzat Özhamurkar ahilik ile ilgili konuşma yaptılar.

The post BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ AÇIŞ DERSİ’NE KATILDI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>