Son Haber Kayseri https://sonhaberkayseri.com Kayseri'nin en son ve en güncel haberleri Fri, 23 Jul 2021 14:34:22 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.7.2 Valimiz Şehmus Günaydın’ın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/valimiz-sehmus-gunaydinin-24-temmuz-gazeteciler-ve-basin-bayrami-mesaji.html https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/valimiz-sehmus-gunaydinin-24-temmuz-gazeteciler-ve-basin-bayrami-mesaji.html#respond Fri, 23 Jul 2021 14:34:22 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=15271 Her yıl 24 Temmuz’da Gazeteciler ve Basın Bayramı ile birlikte “Basından sansürün kaldırılışının” yıldönümünü kutluyoruz.   Toplumumuzda meydana gelen olaylar hakkında kamuoyunu objektif ve doğru bilgilendirmek basınımızın temel görevidir. Böylesine önemli bir misyonu üstlenen gazetecilerin, bu ilkeler doğrultusunda ortaya koydukları emek, çaba ve gayretleri takdire şayandır.   Kamu kurumları ve vatandaşlarımız arasındaki ilişkilerde önemli bir […]

The post Valimiz Şehmus Günaydın’ın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
Her yıl 24 Temmuz’da Gazeteciler ve Basın Bayramı ile birlikte “Basından sansürün kaldırılışının” yıldönümünü kutluyoruz.

 

Toplumumuzda meydana gelen olaylar hakkında kamuoyunu objektif ve doğru bilgilendirmek basınımızın temel görevidir. Böylesine önemli bir misyonu üstlenen gazetecilerin, bu ilkeler doğrultusunda ortaya koydukları emek, çaba ve gayretleri takdire şayandır.

 

Kamu kurumları ve vatandaşlarımız arasındaki ilişkilerde önemli bir görev üstlenen basınımızın, vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olarak, onların doğru bilgilendirilmesi ve haber alma haklarının en iyi şekilde gerçekleşmesi için ortaya koyacakları çalışmalar büyük önem arz etmektedir.

 

Büyük bir sorumluluk ve görev anlayışı içerisinde görevini yerine getiren basın mensuplarımızın ilimizin kalkınması için eğitimden sağlığa, ekonomiden spora kadar her alanda yapılan çalışmalara verdikleri destek ve katkılar için teşekkür ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, görevlerini büyük bir fedakârlık ile yerine getiren basın mensuplarına sağlık, mutluluklar ve çalışma hayatlarında başarılar dilerim.

The post Valimiz Şehmus Günaydın’ın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/valimiz-sehmus-gunaydinin-24-temmuz-gazeteciler-ve-basin-bayrami-mesaji.html/feed 0
24TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/24temmuz-basin-bayrami-mesaji.html https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/24temmuz-basin-bayrami-mesaji.html#respond Fri, 23 Jul 2021 14:32:55 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=15268 Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.   Bilgin; “Ülkemizde 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması dolayısıyla, her yıl 24 Temmuz günü “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Basın özgürlüğü demokrasinin olmazsa olmaz şartlarından biridir.   Vatandaşımızın doğru haber alması, kamuoyunun sağlıklı bilgilendirilmesi, toplum sorunlarının tartışılması […]

The post 24TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Bilgin; “Ülkemizde 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması dolayısıyla, her yıl 24 Temmuz günü “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Basın özgürlüğü demokrasinin olmazsa olmaz şartlarından biridir.

 

Vatandaşımızın doğru haber alması, kamuoyunun sağlıklı bilgilendirilmesi, toplum sorunlarının tartışılması noktasında basının önemi yadsınamaz. Basın çalışanlarımız, şehrimiz ve ülke gündemine ilişkin gelişmelerin, haberlerin kamuoyuna duyurulmasında aracı olurken öte yandan kişilerin haber alma özgürlüğünü sağlamakta etkin bir rol üstlenmektedir.”

 

“Basınımıza düşen en büyük görevlerden birisi de içinde yaşadığı toplumun milli, ahlaki, insani ve kutsal değerlerine sahip çıkarak kitle iletişimine katkı sunmaktır.”

 

Başta yerel basın çalışanlarımız olmak üzere tüm basın mensubu ve gazetecilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, bu kutsal mesleği ifa ederken ebediyete intikal etmiş olan basın çalışanlarımızı da rahmet ve minnetle anıyorum.

 

The post 24TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/24temmuz-basin-bayrami-mesaji.html/feed 0
SEMA KARAOĞLU’NDAN GAZETECİLER BAYRAMI MESAJI https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/sema-karaoglundan-gazeteciler-bayrami-mesaji.html https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/sema-karaoglundan-gazeteciler-bayrami-mesaji.html#respond Fri, 23 Jul 2021 14:30:20 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=15265 24 TEMMUZ SANSÜRLE TOPYEKÜN MÜCADELE GÜNÜ DR.SEMA KARAOĞLU’NDAN 24 TEMMUZ MESAJI Kadın İş Birliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu,  24 Temmuz Basından Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi sıralamasında Türkiye’nin yerinin çok aşağılarda olduğunu belirten Karaoğlu, ” Biz; 24 Temmuz’u; tutuklu gazetecilerin özgürlüğüne kavuştuğu, işsiz gazetecilerin olmadığı, […]

The post SEMA KARAOĞLU’NDAN GAZETECİLER BAYRAMI MESAJI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
24 TEMMUZ SANSÜRLE TOPYEKÜN MÜCADELE GÜNÜ

DR.SEMA KARAOĞLU’NDAN 24 TEMMUZ MESAJI

Kadın İş Birliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu,  24 Temmuz Basından Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi sıralamasında Türkiye’nin yerinin çok aşağılarda olduğunu belirten Karaoğlu, ” Biz; 24 Temmuz’u; tutuklu gazetecilerin özgürlüğüne kavuştuğu, işsiz gazetecilerin olmadığı, baskı ve dayatmalardan arınmış özgür basın ve demokrasi için topyekün mücadele günü olarak algılıyoruz.” dedi.

Karaoğlu, yazılı olarak yaptığı açıklamasında “24 Temmuz Basından Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramı olarak kutlanıyor. Ancak çoğumuz  yaşananlardan bunun gerçek olmadığını,  basının da bu bayramı bayram tadında  kutlamadığını biliyoruz. Son yıllarda üzülerek, bağımsız, tarafsız ve özgür basının  yok edilişine tanıklık ettik. Objektif haber yerine taraflı, yandaş, bağımlı ve bülten gazeteciliği yayıldı. İstatistikler de  bunu doğruluyor. Her yıl Sınır Tanımayan Gazeteciler tarafından açıklanan ‘Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi’ sıralamasında bu yıl ülkemiz 180 ülke içerisinde ne yazık ki 154. sırada yer alıyor. 154. sıra basının susturulduğunun , haber alma hürriyetinin kısıtlandığının, bilgi edinme yollarının tıkandığının göstergesi. Sadece fikirleri nedeniyle yüzlerce gazeteci hapishane köşelerinde keyfice tutuluyor ” dedi

Dr.Sema Karaoğlu, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Basın, Milletin Müşterek Sesidir.’ Basın özgürlüğü sadece gazetecinin haber yapması değil aynı zamanda halkın haber alma özgürlüğüdür. Bu anlamda özgür basın, demokrasilerin vazgeçilmez bir yapı taşı ve güvencesidir. Bir sivil toplum kuruluşu olarak basın özgürlüğünü çok önemsiyoruz. Biz; 24 Temmuz’u; tutuklu gazetecilerin özgürlüğüne kavuştuğu, işsiz gazetecilerin olmadığı, baskı ve dayatmalardan arınmış özgür basın ve demokrasi için topyekün mücadele günü olarak algılıyoruz. Baskılara ve her türlü zorluğa rağmen onuruyla, dik duruşuyla, kamuoyunu bilgilendirme görevini basın ilkelerine ve etiğine uygun şekilde yerine getirmeye çalışan tüm basın emekçilerimize teşekkür ediyorum. Basının özgür olduğu, gazetecilerin tutuklanmadığı, halkın haber alma hakkının engellenmediği demokratik bir Türkiye’de Basın Bayramını kutlamak dileğiyle.” şeklinde cümlelerini kullandı.

The post SEMA KARAOĞLU’NDAN GAZETECİLER BAYRAMI MESAJI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/sema-karaoglundan-gazeteciler-bayrami-mesaji.html/feed 0
KAYSO Haber https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/kayso-haber-40.html https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/kayso-haber-40.html#respond Fri, 23 Jul 2021 14:28:59 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=15262 KAYSO Başkanı Büyüksimitci’den 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı   Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımlayarak, “Gece gündüz demeden fedakarca çalışan tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum” dedi.   Milletin sesi ve vicdanı olan gazetecilik mesleğinin teknolojik gelişmelerle […]

The post KAYSO Haber first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
KAYSO Başkanı Büyüksimitci’den 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

 

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımlayarak, “Gece gündüz demeden fedakarca çalışan tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

 

Milletin sesi ve vicdanı olan gazetecilik mesleğinin teknolojik gelişmelerle birlikte farklı boyutlar kazandığını ifade eden Başkan Büyüksimitci, gazeteciliğin zaman kavramı gözetmeden icra edilen zor ve meşakkatli bir meslek olduğunu söyledi.

 

Başkan Büyüksimitci yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Basın hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basınımız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşturmada büyük bir güce sahiptir. Gerek ülkemizin gerekse Kayseri’mizin her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ve ilimiz ekonomisine olumlu yönde yansımasına, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır.

 

Bu düşüncelerle ilimizde faaliyet yürüten yerel ve ulusal basın çalışanları başta olmak üzere bütün basın camiasının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum”

The post KAYSO Haber first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/kayso-haber-40.html/feed 0
KAZIM YÜCEL’DEN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/kazim-yucelden-24-temmuz-basin-bayrami-mesaji.html https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/kazim-yucelden-24-temmuz-basin-bayrami-mesaji.html#respond Fri, 23 Jul 2021 14:27:37 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=15259 MAALESEF HALA BAĞIMSIZ GAZETECİLİK YAPILAMIYOR İyi Partili Kazım Yücel, 24 Temmuz basında sansürün kaldırılışının yıldönümünde bir mesaj yayınladı. Özellikle yerel basının büyük sıkıntılar içinde olduğunu belirten Kazım Yücel, “Maalesef Türk Basını üzerinde sansür kaldırılmış değil. İktidar basını, yargı ve ekonomik yollarla baskı altında tutuyor ve tek merkezden yönetiyor. Maalesef Türkiye’de hala bağımsız gazetecilik yapılamıyor” dedi. […]

The post KAZIM YÜCEL’DEN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
MAALESEF HALA BAĞIMSIZ GAZETECİLİK YAPILAMIYOR

İyi Partili Kazım Yücel, 24 Temmuz basında sansürün kaldırılışının yıldönümünde bir mesaj yayınladı. Özellikle yerel basının büyük sıkıntılar içinde olduğunu belirten Kazım Yücel, “Maalesef Türk Basını üzerinde sansür kaldırılmış değil. İktidar basını, yargı ve ekonomik yollarla baskı altında tutuyor ve tek merkezden yönetiyor. Maalesef Türkiye’de hala bağımsız gazetecilik yapılamıyor” dedi.

24 Temmuz, Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak her yıl kutlanıyor. İyi Partili Kazım Yücel de 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yücel, basının üzerindeki sansürün ve oto sansürün devam ettiğini vurguladı.

EKONOMİK VE YARGI BASKISI SÜRÜYOR

Yücel,”24 Temmuz Basın bayramı dolayısıyla bütün basın emekçilerinin bu özel gününü kutluyorum. hayatlarında ve işlerinde kendilerine başarılar diliyorum. Ama basınla iç içe biri olarak özellikle yerel basının büyük sıkıntılar içinde olduğunu biliyorum. Kıt kanaat ay sonunu getirmeye çalışan basın mensuplarının ne tür ekonomik zorluklar yaşadıklarına bizzat şahit oluyorum. İktidarlar, basın yayın kuruluşlarını ekonomik ve yargı üzerinden büyük baskı altına almış durumda. İktidarın aleyhine yapılacak her türlü olumsuz haberler neticesinde çeşitli bahanelerle, reklamlar, resmi ilanlar gibi basının hak ettiği temel hakları kesiliyor. Onlar üzerinde baskı ve sansür oluşturuluyor. Ekonomik anlamda zaten zor günler geçiren basın yayın kuruluşları da ister istemez yayın hayatlarını sürdürebilmek için iktidarlara yakın durmak zorunda bırakılıyor. Bu da hem sansürü hem de ekonomik desteğin kesileceği korkusu ile oto sansürün  yaygınlaşmasına neden oluyor” dedi.

HABER PEŞİNDE DEĞİL, ADLİYE KORİDORUNDA KOŞUYORLAR

Yücel, “Bugün hapiste yüzlerce gazeteci sadece fikrinde dolayı hapis yatıyor. Sansür ve oto sansür sıradan hale gelmiş durumda. Yaratılan korku atmosferiyle birçok gazeteci işsiz kalmış. Ekonomik anlamda bağımsızlığını sürdüremeyen gazeteleri bu sistem birleştirmeye zorlamış durumda. Ekonomik kaygılar nedeniyle gazeteciler istediği haberi yapamaz, olumsuzlukları göremez hale gelmiş durumda. Bakın, ana akım medyanın %95’i iktidarın elinde. Yerel gazeteler ise resmi ilan kıskacında. AKP iktidarında hiç kimsenin iktidarı eleştirme hakkı yok. İktidarı eleştirdiğin anda gazetecilik ‘suç’, haber ise ‘suç delili’ olarak görülüyor. Gazeteci üzerinde hem ekonomik baskıyı hem de yargının kırbacını sürekli hissediyor. Bu baskılar neticesinde ise basın mensupları özgür haber yapamıyor ve olumsuzlukları halka anlatamıyor.İktidar kendi borazanlığını yapan basın yayın kuruluşlarını paraya boğarken; iktidar kanadını eleştiren yayın organlarını ise ölüme ve yokluğa zorluyor. Bu akılalmaz anlayış nedeniyle haber peşinde koşması gereken gazeteci arkadaşlarımız da ya adliye koridorlarında koşuyor ya da iktidarın olanaklarından nasıl faydalanırımın derdine düşüyor. Bu da bağımsız ve özgür gazeteciliği yok ediyor” şeklinde konuştu.

İYİ PARTİ İKTİDARINDA BAĞIMSIZ GAZETECİLİK YAPILACAK

Yücel, “İYİ Parti olarak, basın mensuplarının baskı altında bulunmasından, gazetecilerin kendini özgür bir şekilde ifade edememesinden büyük rahatsızlık duyuyoruz.  Ekonomik ve yargı baskısı altında 24 Temmuz’un basın bayramı olarak kutlanamayacağını biliyoruz. Yine de buruk da olsa 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum.  Gazetecilere yönelik sansür ve oto sansür kalktığında, gazetecilerin üzerindeki baskılar son erdiğinde, cezaevlerindeki gazeteciler özgür kaldığında, medya görevini tekrardan yerine getirdiğinde bu bayramı çok daha güzel kutlayacağız. Buna da inancım tam.” diyerek sözlerini tamamladı.

The post KAZIM YÜCEL’DEN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/kazim-yucelden-24-temmuz-basin-bayrami-mesaji.html/feed 0
YALÇIN’DAN 24 TEMMUZ MESAJI https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/yalc%cc%a7indan-24-temmuz-mesaji.html https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/yalc%cc%a7indan-24-temmuz-mesaji.html#respond Fri, 23 Jul 2021 14:24:54 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=15256 Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında basının önemine dikkat çeken Başkan Yalçın, “Gazetecilik, kişilerin hak ve hürriyetlerine saygılı, halkın haber alma özgürlüğünü yerine getiren; en zor şartlarda tarafsız, dürüst ve ilkeli şekilde icra edilen ayrıcalıklı bir meslektir. Gazeteci gecesini gündüzüne, canını dişine katarak, ailesinden fedakarlık […]

The post YALÇIN’DAN 24 TEMMUZ MESAJI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında basının önemine dikkat çeken Başkan Yalçın, “Gazetecilik, kişilerin hak ve hürriyetlerine saygılı, halkın haber alma özgürlüğünü yerine getiren; en zor şartlarda tarafsız, dürüst ve ilkeli şekilde icra edilen ayrıcalıklı bir meslektir. Gazeteci gecesini gündüzüne, canını dişine katarak, ailesinden fedakarlık yaparak mesleğini icra etmeye çalışan, kamuoyunun doğru bilgi almasında sorumluluk sahibi kişidir. İleri demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olan basın, tarafsız, çıkarsız ve yapıcı eleştirilerle yöneticilere yol gösteren araçtır” ifadelerini kullandı. Başkan Yalçın mesajını şöyle tamamladı:

“Şehrimizde bu anlayışla görev yapan tüm gazeteci kardeşlerimizin 24 Temmuz Basın Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, her zaman iyi ve güzel haberlerle karşılaşmak ümidiyle başarılar diliyorum.”

The post YALÇIN’DAN 24 TEMMUZ MESAJI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/yalc%cc%a7indan-24-temmuz-mesaji.html/feed 0
24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/24-temmuz-gazeteciler-ve-basin-bayrami-mesaji.html https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/24-temmuz-gazeteciler-ve-basin-bayrami-mesaji.html#respond Fri, 23 Jul 2021 14:22:58 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=15253 BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Büyükkılıç, “Kamuoyunu hızlı, etkili ve doğru bir biçimde bilgilendirmek amacıyla gece gündüz demeden fedakarca çalışan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim” dedi. […]

The post 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Büyükkılıç, “Kamuoyunu hızlı, etkili ve doğru bir biçimde bilgilendirmek amacıyla gece gündüz demeden fedakarca çalışan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Başkan Büyükkılıç, tarafsız ve objektif bir biçimde halkın gözü, kulağı olan ve büyük bir fedakarlıkla görevini ifa eden basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlayarak, halkı bilinçlendirme ve toplumun haber alma hakkını karşılamak için gece gündüz demeden çalışan basın çalışanlarına teşekkür etti. Büyükkılıç, konuşmasına şöyle devam etti: “

Türkiye’nin gazetecilik tarihinde önemli bir yeri olan 24 Temmuz tarihi Gazetecilik ve Basın Bayramı olarak kutlanıyor. Basın; toplumun haber alma hakkını karşılamak ve sağlıklı kamuoyu oluşması için önemli bir faktör. Demokratik toplum düzeninin en büyük güvencesi doğru ve tarafsız bir şekilde görevini fedakârca yapmaya çalışan basın çalışanlarıdır. Şehrimizin ve ülkemizin hedefleri doğrultusunda ilerlemesi ve güçlenmesi için görevini hakkıyla yapan basın mensubu arkadaşlarımızın şehrimize kendi alanlarında katkı sağladığını özellikle söylemek istiyorum. Basın mensuplarının gösterdikleri hassasiyet ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar kentimize büyük katkı sağlıyor ve bundan sonra da katkı sağlamaya devam edecek.

Bu duygu ve düşüncelerle özverili şekilde görevini yerine getiren yerelden yaygına tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.”

Başkan Büyükkılıç, mesajında, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanlarından Veli Altınkaya’yı bir kez daha rahmetle anarak, görevini yaparken vefat eden tüm basın mensuplarına da Allah’tan rahmet diledi. Başkan Büyükkılıç, Kayseri basınının 110 yıllık tarihine ışık tutacak basın müzesi çalışmalarının devam ettiğini de sözlerine ekledi.

The post 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/24-temmuz-gazeteciler-ve-basin-bayrami-mesaji.html/feed 0
“24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN” https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/24-temmuz-gazeteciler-ve-basin-bayrami-kutlu-olsun-2.html https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/24-temmuz-gazeteciler-ve-basin-bayrami-kutlu-olsun-2.html#respond Fri, 23 Jul 2021 14:20:17 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=15250 Hacılar Belediye Başkanı Av.Bilal Özdoğan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Özdoğan, “Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir” dedi. Başkan Özdoğan mesajında şu görüşlere yer verdi; “Tarafsız ve özgür bir basının varlığı […]

The post “24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN” first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
Hacılar Belediye Başkanı Av.Bilal Özdoğan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Özdoğan, “Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir” dedi.

Başkan Özdoğan mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur.  24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak her yıl 24 Temmuz`da kutlanmaktadır. Halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Kamu yönetimi ve vatandaşlarımız arasındaki ilişkilerde önemli bir görev üstlenen basınımızın, vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olarak, onların doğru bilgilendirilmesi ve haber alma haklarının en iyi şekilde gerçekleşmesi için ortaya koyacakları çalışmalar büyük önem arz etmektedir. Bu manada görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basınımız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir. Gerek ülkemizin gerekse şehrimizin her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar takdire şayandır.”

The post “24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN” first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/24-temmuz-gazeteciler-ve-basin-bayrami-kutlu-olsun-2.html/feed 0
BAKAN AKAR İLE BİRLİKTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN BAYRAMLAŞMA PROGRAMINA KATILDI https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/bakan-akar-ile-birlikte-cumhurbaskani-erdoganin-bayramlasma-programina-katildi.html https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/bakan-akar-ile-birlikte-cumhurbaskani-erdoganin-bayramlasma-programina-katildi.html#respond Fri, 23 Jul 2021 14:14:20 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=15246 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’de bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile videokonferans yöntemiyle bayramlaştı. AK Parti İl Başkanlığı’nda gerçekleşen video konferans bağlantısına, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, önceki dönem Enerji Bakanı Taner Yıldız, Milletvekili İsmail Tamer, AK Parti […]

The post BAKAN AKAR İLE BİRLİKTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN BAYRAMLAŞMA PROGRAMINA KATILDI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’de bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile videokonferans yöntemiyle bayramlaştı.

AK Parti İl Başkanlığı’nda gerçekleşen video konferans bağlantısına, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, önceki dönem Enerji Bakanı Taner Yıldız, Milletvekili İsmail Tamer, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ilçe belediye başkanları ve AK Parti Kayseri İl Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin ile AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Furkan Mert Şimşek katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hitaplarını dinleyen Kayseri heyeti daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bayramlaştı.

The post BAKAN AKAR İLE BİRLİKTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN BAYRAMLAŞMA PROGRAMINA KATILDI first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/bakan-akar-ile-birlikte-cumhurbaskani-erdoganin-bayramlasma-programina-katildi.html/feed 0
“BAYRAMDA HİZMETLERİMİZ SIKINTI YAŞANMADAN SÜRÜYOR https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/bayramda-hizmetlerimiz-sikinti-yasanmadan-suruyor.html https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/bayramda-hizmetlerimiz-sikinti-yasanmadan-suruyor.html#respond Fri, 23 Jul 2021 14:12:50 +0000 https://sonhaberkayseri.com/?p=15242 BÜYÜKKILIÇ, “BAYRAMDA HİZMETLERİMİZ SIKINTI YAŞANMADAN SÜRÜYOR” Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valiliği tarafından tertip edilen bayramlaşma töreni ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın teşrif ettiği şehitlik ziyaretlerine katıldı.  Başkan Büyükkılıç, kentte bayram süresince belediye hizmetlerinin sürdüğünü ve bugüne kadar hiçbir sıkıntının yaşanmadığını söyledi. Kayseri Valiliği, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nda (YİKOB) düzenlenen […]

The post “BAYRAMDA HİZMETLERİMİZ SIKINTI YAŞANMADAN SÜRÜYOR first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
BÜYÜKKILIÇ, “BAYRAMDA HİZMETLERİMİZ SIKINTI YAŞANMADAN SÜRÜYOR”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valiliği tarafından tertip edilen bayramlaşma töreni ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın teşrif ettiği şehitlik ziyaretlerine katıldı.  Başkan Büyükkılıç, kentte bayram süresince belediye hizmetlerinin sürdüğünü ve bugüne kadar hiçbir sıkıntının yaşanmadığını söyledi.

Kayseri Valiliği, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nda (YİKOB) düzenlenen bayramlaşma programına Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Vali Vekili Dr. Nail Anlar, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Aziz Adalı, Önceki Dönem Enerji Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, ilçe belediye başkanları ve il protokolü katıldı.

“HUZUR ORTAMINDA BAYRAMLARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Başkan Büyükkılıç, Valilik tarafından düzenlenen il protokolü ile bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada belediyeler açısından çok önemli olan ve değişik türden çeşitli hizmetlerin yapıldığı bayram sürecinde, hizmetlerin gerçekleştirildiğini, huzur ortamında bayramın sürdüğünü ve hiçbir sıkıntının oluşmadığını dile getirerek, “Tüm hemşehrilerimizin, tüm İslâm âleminin bayramını tebrik ediyorum. İnşallah insanlığın kurtuluşuna vesile olsun diye dua ve temennide bulunuyorum. Tabi belediyeler açısından çok önem arz eden değişik şekilde hizmetlerin verildiği, Allah’a şükür bugün bu saate kadar da hiçbir sıkıntının bize yansımadığı boyutta hizmetlerimiz sürüyor. Gerek kurban kesim yerleri, gerek satış yerleri, gerek mezarlıklarımızdaki yaptığımız hizmetlerimizle ilgili ya da zabıta hizmetleri ile ilgili bir sıkıntı oluşmadan şehrimizde huzur ortamında bayramlarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

“BAYRAMLAR BİRLİĞİN, BERABERLİĞİN, DAYANIŞMANIN VESİLESİ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç konuşmasında ayrıca bayramların; birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın vesilesi olduğunu paylaşarak şunları söyledi:

“Bayramlar birliğin, beraberliğin, dayanışmanın vesilesi. Büyüklerimizi ziyaret edeceğiz, ihmal etmeyeceğiz, küçüklerimizin gönlünü alacağız, ihmal etmeyeceğiz. Mezarlıklarda geçmişlerimizi rahmetle anarak unutmayacağız. Bütün güzellikleri yansıtan şekilde, bayramın ruhuna uygun hareket edeceğiz. Ben bu vesile ile bir kez daha bayramlarınızı tebrik ediyorum.”

DOKTOR BAŞKAN’DAN SPEKÜLASYONLARA KARŞI DURUŞ VE AŞI ÇAĞRISI

Büyükkılıç, törende yaptığı konuşmasında koronavirüs aşıları konusunda yapılan spekülasyonlara kulak tıkamak gerektiğini ifade etti ve doktor bir başkan olarak vatandaşlara aşı yaptırmaları çağrısını yineledi. Büyükkılıç, konuya ilişkin şunları dile getirdi:

“Cenab-ı Allah sağlıklı ve huzurlu bir şekilde daha nice bayramlara eriştirsin diyorum. Şükrederken tabi en önemlisi geçen sene pandemi vesilesi ile bu manada bayramı yaşayamamıştık. Bu sene daha huzurlu bir ortamda, içimize, gönlümüze sinen bir ortamda bayramı idrak ediyoruz ama bir doktor başkan olarak, bu kelimeyi de ifade ederek şöyle bir beklentide olduğumuzu kamuoyundan, buradan paylaşmak istiyorum; ne olur aşımızı ihmal etmeyelim, aşılarımızı yaptıralım. Ya hastalığı geçirerek bağışıklık kazanacağız, ya da aşılarımızı yaptırarak bağışıklık kazanacağız. Aksi takdirde bu süreçten çıkma şansımız yok. Spekülasyonlara, dedikodulara, kulağımızı tıkayıp, yazılanlara, çizilenlere değil, resmi ağızlardan açıklamalara itibar etmek suretiyle, tatil demeden, bayram demeden, bu hizmetler verilirken, Sağlık Bakanlığı’mızın ben ekibine her zaman olduğu gibi takdirlerimizi belirterek, teşekkürlerimizi belirterek, onların şahsında bayramlarını tebrik ederek bu hizmetten istifade etmelerini istiyorum.”

BÜYÜKKILIÇ, BAYRAMDA ŞEHİT, GAZİ VE YAKINLARINI UNUTMADI

Valilik tarafından gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde vatan için kendini feda etmiş şehit ve gaziler ile onların ailelerini de unutmayan Başkan Büyükkılıç, “Buradan şehitliklerimize gideceğiz ama buradayken de toplu bir şekilde şehitlerimizin hepsini rahmetle, minnetle anarken, gazilerimize de sağlıklı, hayırlı uzun ömürler diliyor, şehit ailelerimizin bayramını tebrik ederken, onlara da sabırlar niyaz ediyorum” ifadesinde bulundu.

ŞEHİTLİK ZİYARETİNE BAKAN AKAR DA KATILDI

Valilikçe düzenlenen bayramlaşma töreninin ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve il protokolü ile birlikte Kartal Şehitliği ve Polis Şehitliği’ni ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, şehitler için dua ederken, şehit ailelerinin de bayramını kutlayarak onlarla sohbet etti.

BÜYÜKKILIÇ, EMNİYET VE İTFAİYEYİ DE ZİYARET ETTİ

Bayramlaşma ziyareti kapsamında Başkan Büyükkılıç, İl Emniyet Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekiplerini de ziyaret ederek, görev başında olan personelin bayramını kutladı, onlarla sohbet etti

The post “BAYRAMDA HİZMETLERİMİZ SIKINTI YAŞANMADAN SÜRÜYOR first appeared on Son Haber Kayseri.

]]>
https://sonhaberkayseri.com/2021/07/23/bayramda-hizmetlerimiz-sikinti-yasanmadan-suruyor.html/feed 0