Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

CUMHURİYETİ VE KAZANIMLARINI KORUMAK EN ASLİ GÖREVİMİZDİR

  1. SEMA KARAOĞLU’NDAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu,  Cumhuriyet’in 98’inci yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Karaoğlu, “Bizlere armağan ve emanet edilen Cumhuriyeti ve kazanımlarını korumak en asli görevimizdir” dedi.

CUMHURİYETİMİZ 98 YAŞINDA

Türkiye Cumhuriyeti tam 98 yaşında. Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği  Başkanı Dr. Sema Karaoğlu da Cumhuriyet’in 98’inci yıldönümü dolayısıyla yayınladığı  mesajında  “Anadolu’yu vatan edinen Türk Milleti, bu topraklarda sömürgeci ve işgalci emperyalistlerin hedefi oldu. Türk Milletinin anavatanı işgal edildi. İşgale sessiz kalan İstanbul Hükümetinin baskılarına ve tehditlerine rağmen, işgale karşı bağımsızlık mücadelesi başlattı Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bağımsızlık mücadelesinin 30 Ağustos Zaferi ile perçinlenmesinin ardından , Türk Milletinin karakterine en uygun olan Cumhuriyet ilan edildi” dedi.

CUMHURİYET YÖNETİM BİÇİMİNİN ÖTESİNDEDİR

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti anlatırken “Artık hükümet ile millet arasında mazideki ayrılık kalmamıştır. Hükümet millettir ve millet hükümettir. Artık hükümet ve hükümet mensupları kendilerinin milletten ayrı olmadıklarını ve milletin efendi olduğunu tamamen anlamışlardır” ifadelerini  kullanmıştır diyen Dr. Sema Karaoğlu, “Cumhuriyet, bu topraklarda bir devlet, bir yönetim biçiminden ötesini ifade etmektedir. Cumhuriyet; halk için ilkesel bir yol haritasıdır. Bu yol haritasını takip etmek bizi bugünün karanlığından yarının aydınlığına çıkaracaktır” dedi.

CUMHURİYETİ VE KAZANIMLARINI KORUMAK EN ASLİ GÖREVİMİZDİR

Dr. Sema Karaoğlu,  “Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  ‘Türk ulusunun yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyettir’ diyerek bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik gibi kavramlara vurgu yapmıştır. Bugün Cumhuriyetimize, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkesine duyulan derin bağlılık ile çağdaş bir toplumu yaşatma çabasındayız. Bu amaçla Cumhuriyet ilkelerine sahip çıkmak ve onları doğru uygulamak, aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek bizlere düşen büyük sorumluluktur. Bizlere armağan ve emanet edilen Cumhuriyeti ve kazanımlarını korumak en asli görevimizdir” diye ifade etti.

SAYGIYLA VE MİNNETLE ANIYORUM

Dr. Karaoğlu,  “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 10. Yıl Nutku’nda da söylediği gibi 29 Ekim en büyük bayramımızdır, kutlu olsun. Cumhuriyeti bize armağan ve emanet eden başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum. Türk Milletinin bayramını bir kez daha kutluyorum. ” dedi

SEMA KARAOĞLU 29 EKİM KUTLAMASI

CUMHURİYETİ VE KAZANIMLARINI KORUMAK EN ASLİ GÖREVİMİZDİR SEMA KARAOĞLU’NDAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu,  Cumhuriyet’in 98’inci yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Karaoğlu, “Bizlere armağan ve emanet edilen Cumhuriyeti ve kazanımlarını korumak en asli görevimizdir” dedi. CUMHURİYETİMİZ 98 YAŞINDA Türkiye Cumhuriyeti tam 98 yaşında. Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği  Başkanı […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
betmatik mariobet betvole slot siteleri perabet en iyi casino siteleri slot oyna tipobet365