Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

DOĞRULARI YAZMAKTAN KORKAMAYAN GAZETECİLERİN GÜNÜ KUTLU OLSUN

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, 21 Ekim Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Karaoğlu, “Halkımızın doğru bilgilendirilmesi ve haber alma hakkının gelişiminde büyük katkıya sahip olan ve yaşadığı tüm zorluklara rağmen meslek ilkelerine sadık kalarak doğru habercilik görevini herkesin gazeteciler gününü kutlarım” dedi.

Dr. Sema Karaoğlu, “2021 Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi’nde Türkiye 153’üncü sırada. 19 yıllık AKP iktidarı sayesinde ülkemizde basın ve ifade özgürlüğü yok denecek kadar azaldı. Sansür, baskı ve yasaklarla vatandaşlarımızın haber alma özgürlüğünü elinden alındı” diye ifade etti.

Dr. Sema Karaoğlu, “Tek adam rejimi, ülkemizde ne basın ne yargı ne yasama ne de yürütme bıraktı. Doğru, tarafsız Gazetecilerimizin elinden basın özgürlüğü alındı. Yandaş olmayan, kalemi keskin, tarafsız ve dürüst yazan birçok Gazetecimiz cezaevlerine mahkûm edildi. AKP İktidarını, tek adam rejimini sorgulayan, eleştiren herkes terörist ilan edildi, hedef gösterildi. Doğruları yazmaktan çekinmeyen gazetecilere AKP sürgün yaşattı!” dedi.

Karaoğlu,  “Gazeteciler; her türlü gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirme görevini yerine getirirken, kamuoyu oluşturmada da aynı zamanda önemli bir güç merkezidir. Basın yasama, yürütme ve yargıdan sonra gelen 4’üncü güçtür. Bu güç ülke için vatan için millet için bağımsızlık ve Türk Milletinin egemenliğinin korunması için çalıştığı sürece değerlidir. Halkımızın doğru bilgilendirilmesi ve haber alma hakkının gelişiminde büyük katkıya sahip olan ve bu görevin ifası uğruna yaşadığı tüm zorluklara rağmen meslek ilkelerine sadık kalarak doğru habercilik görevini en başarılı şekilde yerine getiren, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirlediği hedefe ilerleme noktasında kalemini satmadan kullanan ve doğruları yazmaktan hiçbir zaman korkmayan tüm gazetecilerin Dünya Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde ifadeler kullandı.

DR. SEMA KARAOĞLU’NDAN MESAJ

DOĞRULARI YAZMAKTAN KORKAMAYAN GAZETECİLERİN GÜNÜ KUTLU OLSUN Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, 21 Ekim Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Karaoğlu, “Halkımızın doğru bilgilendirilmesi ve haber alma hakkının gelişiminde büyük katkıya sahip olan ve yaşadığı tüm zorluklara rağmen meslek ilkelerine sadık kalarak doğru habercilik görevini herkesin gazeteciler gününü kutlarım” dedi. Dr. Sema […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
betmatik mariobet betvole slot siteleri perabet en iyi casino siteleri slot oyna tipobet365