Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak;

14 Temmuz  – 26 Temmuz 2021 tarihleri arasında Bayram Tatili süresince trafik güvenliğinin arttırmak amacıyla; trafik yoğunluğunun olumsuz etkilerini en aza indirerek ölümlü/yaralanmaları trafik kazalarının önlenmesi için hız ihlalleri başta olmak üzere toplam ve sürekli taşıt kullanma süreleri, şerit kullanma, hatalı dönüşler, yakın takip ve kavşaklara yaklaşırken yavaşlama vb. kural, yasaklama ve kısıtlamalara yönelik trafik denetim ekiplerine araç ve personel takviyesi yapılmıştır.

Trafik ekiplerinin özellikle kazaların yoğun olduğu sorumluluk güzergâhlarında sürücüler üzerinde “Algılanan Yakalanma Riski Duygusunun” geliştirilmesi amacıyla görünür olmalarının sağlanacak ve güzergahtaki ekip araçlarının tepe lambaları açık ve bekleme/denetleme noktalarındaki ekip araçları yola 90 derece açıyla konumlandırılacaktır. 

 

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sorumluluğundaki Yollarda;

Kurban Bayramı nedeniyle güzergahlarımızda yapılacak olan trafik kontrollerinde; alkol, aşırı hız, emniyet kemeri, hatalı sollama, yakın takip ve şerit ihlalleri gibi trafik kazalarının oluşumunda büyük rol oynayan kural dışı davranışların denetimlerine ağırlık verilecektir. Bayram dolayısıyla artan yolcu sayılı ile ilgili olarak güzergâhta bulunan ekiplerimiz, yetki belgesiz yolcu taşıyan araçlar üzerinde denetimlerini sürdüreceklerdir.

Yapılacak denetimler esnasında eğitim amaçlı el ilanları ile çeşitli materyaller dağıtılacaktır. Ayrıca yorgun, uykusuz ve dalgın araç kullandığı tespit edilen araç sürücülerinin uyarılmaları ve dinlenmeleri sağlanacaktır.

 

Havadan Denetim (Drone) Denetimleri:

Tatilin başlangıcı olan 14Temmuz 2021 tarihi ile 26 Temmuz 2021 tarihlerinde (Kırmızı Işık, Cep Telefonu, Şerit değiştirme kuralları ihlalleri) havadan denetim (Drone) ile yapılarak vatandaşlarımızın trafik kurallarına uyması sağlanacaktır.

 

Radarlı Hız Denetimleri:

Radarla hız denetimleri, özellikle hız kaynaklı kazaların yoğunlaştığı yerlerde gerekli işaretlemeler yapılarak gerçekleştirilecektir.

 

Sivil Otobüs Denetimleri:

Kurban Bayramı tatili süresince trafik düzeni ve güvenliğini sağlamaya yönelik ilave trafik tedbirleri kapsamında şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan araçların sürekli denetlenmesi, şoförler üzerinde “Algılanan Yakalanma Riski Duygusunun” yoğun şekilde hissettirilmesi, araçların karışabileceği trafik kazalarının önlenmesi, aşırı hız, yorgun ve uykusuz bir şekilde araç kullanımının engellenmesi amacıyla, otobüslerde sivil kıyafetli personel görevlendirilerek trafik denetimleri gerçekleştirilecektir.

EMNİYET BASIN BÜLTENİ

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak; 14 Temmuz  – 26 Temmuz 2021 tarihleri arasında Bayram Tatili süresince trafik güvenliğinin arttırmak amacıyla; trafik yoğunluğunun olumsuz etkilerini en aza indirerek ölümlü/yaralanmaları trafik kazalarının önlenmesi için hız ihlalleri başta olmak üzere toplam ve sürekli taşıt kullanma süreleri, şerit kullanma, hatalı dönüşler, yakın takip ve kavşaklara yaklaşırken yavaşlama vb. […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
betmatik mariobet betvole slot siteleri perabet en iyi casino siteleri slot oyna tipobet365