Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

“Bizim Makamımız Mahallelerimiz” sloganıyla bulduğu her fırsatta esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, bu anlamda Mahalle Meclisi Toplantıları’nı başlattı.

 

İlki Fatih Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Bilgin, “Sorunları yerinde görerek mahalle sakinlerimizin taleplerini dinlemek ve çözüm üretmek için başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimizle sizlerin hizmetinizdeyiz.” dedi.

 

Mahallelerin kentsel sorunlarını tespit etmek ve bölge halkının talep ve isteklerine en uygun çözüm yollarını üretmek amacıyla Belediye Başkanı Hilmi Bilgin öncülüğünde başlatılan Mahalle Meclisi Toplantılarının ilki Fatih Mahallesinde düzenlendi.

 

Fatih Mahallesi Gazi Osman Paşa Parkı yanında sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına riayet edilerek düzenlenen toplantıya; Başkan Bilgin’in yanı sıra TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Burak Kuruçay, Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, Belediye Başkan Yardımcıları, Özbelsan AŞ Genel Müdürü Ahmet Kuzu ve ilgili birim müdürleri katıldı.

 

Ortak ihtiyaçların belirlenmesi, karar süreçlerine halkın katılım sağlaması ve dolaylı olarak yaşam kalitesinin geliştirilmesi amaçlanan toplantıya; cami imamları, cami dernek başkanları, muhtarlar, azalar, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, AK Parti mahalle başkanları ve site yöneticileri ile mahalle sakinleri gibi geniş bir yelpazeden katılımcı iştirak etti.

 

Fatih Mahalle Muhtarı Mehmet Kimsesiz; “İlk olarak bu güne kadar bizleri kırmayarak ne zaman bir sorunumuzu iletsek Başkanımız Hilmi Bilgin gereğini hemen yerine getirdiği için kendisine mahalle sakinlerim adına teşekkür etmek istiyorum. Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz’ın da destekleriyle Başkanımız Hilmi Bilgin’in müjdelediği mahallemize yapılacak kültür merkezimizin hayırlara vesile olmasını diliyor mahalle sakinlerimizin sevincini de sizlerle paylaşmak istiyorum. Teşekkürler Başkanım. Mahallemizin bazı eksiklikleri ve sorunlarını hazırlamış olduğum bu dosyayla birlikte Başkanımız Hilmi Bilgin’e verdim. Kendisinin de bu dosyadaki sorunlarımızı çözeceğine eminim. Mahallemizin adına yakışır bir mahalle haline geleceğine inanıyorum. Ortak akıl ve istişareye her zaman önem veren bir Belediye Başkanımız olduğu için şanslı olduğumuzu dile getiriyor hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

 

MAHALLEYİ MAHALLE SAKİNLERİMİZLE BİRLİKTE YÖNETİYORUZ

Bizleri mahallenizde ağırladığınız için ev sahipliğinizden dolayı teşekkür ediyorum diyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin “Mahallemize yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı hemşehrilerimizin mahalleye dair şehrimize dair söyleyecekleri varsa açık elden aracısız direk ekibimize ve bizlere iletmesi için bir araya geldik. Bazılarına burada cevap vereceğiz bazılarını not alıp değerlendireceğiz.Gelen taleplerin yapılabilirliğini araştırıp çok değil 6 ay sonra yaptıklarımızı yapacaklarımızı imkanlarımız ölçüsünde sizlerle tekrar burada paylaşacağız hasbıhal edip konuşacağız. Aslında bu programı geçen yıl mart ayında başlatacaktık ancak mart ayından itibaren ‘Mahalleyi Mahalleliyle Birlikte Yönetiyoruz’ düsturuyla 14 ay önce yapacağımız programı pandemi nedeniyle öteledik ve yeni normalleşmeyle birlikte bugüne planlayabildik.” dedi.

 

YOL YAPMAKTAN DAHA ÖNEMLİ OLAN GÖNÜL YAPMAYI ASLA İHMAL ETMEYECEĞİZ

Başkan Bilgin; “Bizler sizlerden vekâleti bu şehre hizmet etmeyi talep ettiğimiz zaman belli hususlarda sizlere taahhütte bulunmuştuk. İlk başta şunu söylemiştik; “Her zaman bir ve berber olacağız, halkımızın içinde olacağız.” dedik. Halkımızın talep ve beklentilerine göre bu şehre birlikte hizmet edeceğiz dedik. Asla “Ben yaptım doğrudur demeyeceğiz; bizim aklımızın şehrin aklının hemşehrilerimizin aklından üstün olduğu anlayışıyla hizmet etmek yerine ortak akıl ortak hedef ortak payda ortak amaç doğrultusunda akıl ve fikir birliği bulunacağız, bütüncül belediyecilik anlayışıyla hizmet edeceğiz.” dedik. Yolları, köprüleri, parkları diğer büyük hizmetleri mutlaka yapacağız ve yapmamız gereken AK Parti Belediyeciliğin aslı unsuru ve görevi bunlardır. Bunu yaparken de yol yapmaktan daha önemli olan gönül yapmayı da ihmal etmeyeceğiz. Mahalleler makamımız dedik, her hafta 2 mahalleyi ziyaret ederek mahallerimizde, okullarımızı, camilerimizi, muhtarlarımızı, esnaflarımızı, hemşehrilerimizi ziyaret ederek beklentileri dinlemeye devam ediyoruz. Ortada bir sorun varsa yerinde tespit edeceğiz yerinde mahalle sakinlerimiz teknik ekibimizle birlikte istişare ederek çözeceğiz dedik. Rabbimize şükürler olsun 26 aylık görev süremizin ki bunun yaklaşık 14 ayı pandemi sürecinde geçti bu taahhütlerimizi yönetim anlayışımızı ortaya koyduk. ‘Az konuşacağız çok iş yapacağız dedik ve bizim adımıza mahalle de, şehrimizde konuşulacak, eserler ortaya koyacağız’ dedik. Bunu 14 Ağustos 2001’de Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’yi kurduğu günden itibaren söylediği düsturda yolu da bu oldu. Bizde onun yolundan onun izinden millete hizmet aşkıyla AK Parti Belediyeciliğini halkımıza hizmet aracı olarak görerek şehrimize değer katacak işler yapmaya devam edeceğiz. Biz patronun millet olduğunu biliyoruz. Siyasette bizlere görev verenin de gerektiğinde görev alanında millet olduğunu biliyoruz. 2023 yılını düşünmeden yani 2 yıl sonra yapılacak seçimleri düşünmeden gelecek nesillerimizi memleketimizi düşünerek bugün bu toplantıları bu hizmetleri yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

 

BAŞKAN BİLGİN’DEN FATİH MAHALLESİNE MÜJDE

Bilgin; “Mahallemizin en büyük problemi pünzürükderesi cidden hemşehrilermiz bu konuda haklı. Yazın kokudan geçilemeyen bir nokta inşallah şu anda plan proje müdürlümüz çalışmaları bitirdi ihale bildirimde bulundu. İhale tarihi alıp bu yıl içerisinde inşallah pünzürük deresinin o sorununu çözüme kavuşturmuş olacağız. Yine mahallemize seçim döneminde kadın ve gençlerimizin istediği fatih mahallesi gençlik ve kültür merkezi projemiz vardı. Bu noktada sayın bakanımızın da destekleriyle gençlik ve spor bakanlığımızla görüştük ve gerekli desteği aldık. Fatih mahallesine değer katacak güzel bir gençlik ve hanımlar kültür merkezini 30 Haziranda ihalesine çıkacağız bu sene başlayıp seneye de hizmete açmış olacağız. Mahalle sakinlerimize  hayırlı uğurlu olsun. Fatih mahallemizde yine cadde ve sokak düzenlemelerimiz var Sivas lisesinden başlayan Hayri Sığırcı Caddemizi Fatih Mahallemizin sonuna kadar inşallah altyapı çalışmalarını, yağmur suyu, kanalizasyon, kaldırım, elektrik aydınlatma, ağaçlandırma, yürüyüş ve bisiklet yollarını da kapsayacak şekilde çalışmalarına yarından itibaren başlayacağız. Devamında da fetih caddesini yenileme çalışmalarını yapacağız. Yine hemşehrilerimizin isteği üzerine fatih mahallemizde 10 dönümlük bir alanımız mevcut inşallah onu da projelendirerek oraya da bölgeye değer katacak güzel bir yeşil alanı ve parklarıyla hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Diğer parklarımızın bakım onarımı zaten yapıyoruz. Mahallemizin bazı bölümlerinde su sorunu vardı 2019 yılında da o sorunu çözüme kavuşturmuş olduk. Okul müdürlerimiz ve okul aile birliği başkanlarımızın din görevlilerimizin talepleri doğrultusunda okullarımızın ve camilerimizin ne ihtiyacı varsa belediye olarak üstlendik ve yapıyoruz. Boyasından badanasına, parke taşlarından asfaltına, peyzaj düzenlemesine kadar her türlü ihtiyacı karşılıyoruz. Mahalle sakinlerimizin bizden özel bir talebi var. Mahalleye adını veren Fatih Sultan Mehmet Han’ın anıtının yapılması onu da çalışıyoruz. Kavşak düzenleme çalışmalarımızda mahalle sakinlerimizle ortak bir payda da buluşarak tuğra olabilir ya da daha farklı bir çalışmayı mahallemize kazandırmayı hedefliyoruz. Hemşehrilerimizin kent kart ve su yükleme noktası talepleri var. Kültür merkezimizin temelini attıktan sonra hızlı bir şekilde bu ihtiyacımızı da çözeceğiz.” dedi.

 

Sivas’a yapılan hizmetler için Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve ekibine teşekkür eden TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz; “Allah için seçilmeden önce Sivas’ı birlikte yöneteceğiz istişare ve ortak akılla yöneteceğiz demişti. Nedir ortak akıl ve istişare ile yönetmenin yolu siz belediye başkanımızı dinleyeceksiniz belediye başkanımız da sizi dinleyecek işte bu ortak aklı bulmadır işte bu istişaredir ne sizin dediğinizin birebir yapılması ortak akıldır ne de belediye başkanımızın bunu düşünüyoruz bunu yapacağız demesi ortak akıldır ortak akıl sizlerin taleplerini başkanımızın da düşüncelerini izah ederek ne daha iyi yapılırsa Sivas’ımıza özelliklede Fatih mahallemize daha iyi olur bunu tespit etmektir seçimden önce söylemiştik Sivas’ı birlikte yönetecek Hilmi kardeşimiz diye. “Size efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geliyor.” dedik Allah için 14 aylık Pandemi dönemi var Pandemi döneminde mümkünse sosyal teması en az da indirelim düşüncesiyle çalışıldı ancak şunu gönülden inanarak söylüyorum ki merkezi hükümetimizin almış olduğu birçok kararı öncelikle Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin hayata geçirdi. Belediye başkanımız bu hizmetleri yaparken gönül belediyeciliği dedi ya bizim Bakanlar kurulumuzda cumhurbaşkanlığı kabinesi de daha sonra açıklama yaptı. Gerçekten Fatih mahalle Meclisi ne düşündüğü için kurduğu için hayata geçirdiği için sonsuz teşekkür ediyorum onun planı projesi bu ama bu projeyi hayata geçiren canlı tutan sizlerin katılımıdır dolayısıyla sizlerde katıldığınız için ayrıca teşekkür ediyorum. Belediye başkanımız olsa sizler olmasanız bu proje canlı olmaz ölü doğmuş olur dolayısıyla Fatih mahallesinin kanaat önderleri öğretmenleri hocaları din görevlileri okul müdürleri okul aile birliği başkanları dernek yöneticileri muhtarları azaları tüm hemşerilerimiz dolayısıyla Fatih Mahallesi’ni seviyorum Fatih Mahallesi’nde yaşıyorum Fatih mahallesinin sorununun çözülmesini istiyorum diyen herkesin buraya gelmesi lazımdı Geziyorum Allah için başkanımızdan memnun niyet var daha önce oy vermedim ama şimdi olsa oy veririm diyenler var ama bunun yanında başkanımıza ulaşamıyoruz diyen de var İnşallah bu mahalle meclisleri yaygınlaştığı zaman herkes diyecek ki; mahalle meclisleri var mı? Var. Sivas’ta 60’ın üzerinde mahalle var mı? Var. Bundan sonra her haftada bir mahallede belediye başkanımızla görüşemiyoruz diyen kimseye Sayın Başkanım sayın güzel kardeşim belediye başkanımız her mahallede mahalle meclis programları düzenliyor mu? Düzenliyor. Bugün Fatih Mahallesi’nde yarın Şehşamil de, Mevlana da, Çavuşbaşında Yüceyurt’ta veya Esenyurt’ta her yerden katılabilmek taleplerinizi söyleyebilmek mümkündür diyebilir miyiz? Deriz. İnşallah dolayısıyla başkanımıza böyle bir projeyi hayata geçirdiği için ayrıca teşekkür ediyorum onun projesine hayat veren Fatih Mahallesi sakinlerine ve destek verenlere de teşekkür ediyorum Sivas’ın dertleriyle dertlenen sorunlarını çözmek için çaba harcayan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Konuşmaların ardından soru cevap bölümünde Belediye Başkanı Hilmi Bilgin mahalle sakinlerinin sorularını yanıtlayarak taleplerini dinledi.

MAHALLE MECLİSİ’ FATİH MAHALLESİ’NDE TOPLANDI.

“Bizim Makamımız Mahallelerimiz” sloganıyla bulduğu her fırsatta esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, bu anlamda Mahalle Meclisi Toplantıları’nı başlattı.   İlki Fatih Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Bilgin, “Sorunları yerinde görerek mahalle sakinlerimizin taleplerini dinlemek ve çözüm üretmek için başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimizle sizlerin hizmetinizdeyiz.” dedi. […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
betmatik mariobet betvole slot siteleri perabet en iyi casino siteleri slot oyna tipobet365