Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) kuruluş günü olan 7 Nisan 1948 tarihi münasebetiyle, 7 Nisan her yıl Dünya Sağlık Günü olarak kutlanmaktadır. Sağlıklı bir hayat, tüm bireylerin doğduğu andan itibaren kazandığı ve insan olmanın gereği bir haktır. Temel insan haklarının başında gelen  “sağlıklı yaşam hakkı”, ülkemizde de tüm vatandaşlarımıza eşit şartlarda ve kayıtsız şartsız sunulması için ciddi çalışmalar yürütülmektedir. Mutlu bir yaşamın anahtarı olan sağlığımızın korunması ve devamlılığı adına dünya çapında kutlanan bu önemli gün özellikle küresel pandemi krizinin yaşandığı günümüzde daha bir anlam kazanmıştır.  İnsan sağlığı ve toplum sağlığı ayrılmaz bir bütündür. Kişisel sağlık tedbirlerimizin toplum sağlığını da korumaya yönelik olduğunun farkında olmak çok önemlidir. Sağlık hizmetlerinin kesintisiz yürümesi adına bireylerin en önemli desteği kendi sağlıkları konusunda dikkatli olmasıdır.

Son dönemde yaşanan bu zorlu süreç bizlere sağlığın önemini bir kez daha hatırlattı. Bu anlamlı gün vesileyle; tüm vatandaşların ve fedakâr sağlık çalışanlarımızın “7 Nisan Dünya Sağlık Günü” nü gönülden kutlarım.

Dünya Sağlık Günü Mesajı

Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) kuruluş günü olan 7 Nisan 1948 tarihi münasebetiyle, 7 Nisan her yıl Dünya Sağlık Günü olarak kutlanmaktadır. Sağlıklı bir hayat, tüm bireylerin doğduğu andan itibaren kazandığı ve insan olmanın gereği bir haktır. Temel insan haklarının başında gelen  “sağlıklı yaşam hakkı”, ülkemizde de tüm vatandaşlarımıza eşit şartlarda ve kayıtsız şartsız sunulması için […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!