Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı, Mart 2021 dönemi faaliyetleri kapsamında;

 1. (36) Kasten yaralama olayında yakalanan (58) şüpheli, haklarında yapılan soruşturma evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmiş olup, (1) şüphelinin yakalama çalışmalarına devam edilmektedir.
 2. (12)’si evden, (7)’si inşaattan, (5)’i işyerinden, (6)’sı kablo,  (6)’sı bağ bahçe ve tarladan, (1)’i hayvan, (1)’i otodan, (1)’i motosiklet hırsızlığı ve (9)’u dolandırıcılık olayı olmak toplam (48) olayda (46) şüpheli yakalanarak adli makamlara sevk edilmiş olup, (7) şüphelinin yakalama çalışmalarına devam edilmektedir.
 3. (1) yasadışı giriş, (1) uyuşturucu madde imal ve ticareti, (11) kullanmak İçin uyuşturucu madde satın almak/bulundurmak/kullanmak, (1) 5015 sayılı Kanuna Muhalefet, (7) 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıkları Kanununa Muhalefet, (5) resmi ve özel belgede sahtecilik, (1) parada sahtecilik, (1) 6136 sayılı Kanuna Muhalefet, (9) 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamındaki suçlar olmak üzere (37)  olayda toplam (51) şüpheli yakalanarak adli makamlara sevk edilmiştir.

ç.       İcra edilen Kaçakçılık ve Organize Suçlara yönelik operasyonlarda; (36) gr. esrar, (1) gr. eroin, (35) gr. metamfetamin, (394) gr. bonzai, (4) adet captagon, (2) adet uyuşturucu kullanma aparatı, (665) litre alkollü içki, (4.500) adet içi tütün dolu makaron, (88) paket kaçak sigara, (76) adet tarihi eser, (2) adet sahte belge ve (13) adet muhtelif kazı malzemesi ele geçirilmiştir.

 1. Terör ile mücadele kapsamında; “FETÖ/PDY”, “DEAŞ” ve “PKK/KCK” terör örgütü suçlarından (8) olayda (11) şüpheliden (8)’i yakalanarak adli makamlara sevk edilmiş olup, (3) şüphelinin yakalama çalışmalarına devam edilmektedir.
 2. Dönem içerisinde ailesi ve yakınları tarafından kayıp şahıs müracaatında bulunulan (6) şahıstan (3)’ü bulunmuştur.
 3. Çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan (268) şahıs yakalanmıştır.
 4. Koruma ihtiyacı olan veya suça sürüklenen aile hukukundan doğan bakım, eğitim veya destek olma yükümlülüğünü yerine getirmeyen (25) aile hakkında “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali “nden işlem yapılmıştır.
 5. Sokakta dilendirilen çocukların tespiti durumunda ”Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali” ve ”Kabahatler Kanununun 33’ünücü maddesi“ gereğince işlem yapılmaktadır.
 6. Çocuk ve kadın ile ilgili işlemlerin yürütülmesinde paydaş olan diğer kurum ve kuruluşlara koordine kurularak faaliyetlerin bütünlük içinde yürütülmesi sağlanmaktadır. (Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Çocuk İzlem Merkezi, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi, İşkur, İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü vb.)

 

 

 

 1. Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla etkin mücadele edebilmek için yapılan denetimlerde; (66) kişiye maske takmamak, (5) kişiye sosyal mesafe kuralına uymamak, (103) kişiye sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal, (4) kişiye karantina kuralını ihlal, (2) kişiye toplu yemek vermek ve (2) işyerine idari para cezası işlemi yapılmıştır.

 

 1. Emniyet ve asayişin temini maksadıyla, eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Türkiye Huzur Güven Uygulamasında; sorgulaması yapılan (2.733) şahıstan (6)’sı yakalanmış ve (14) gram esrar ele geçirilmiştir. Kontrolü yapılan (1.794) araçtan (96) araca cezai işlem uygulanmış, (11) araç trafikten men edilmiş ve (1) araç yakalanmıştır. (156) umuma açık işyerinin kontrolü yapılmıştır.
 2. Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik yapılan faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir.
JANDARMA BASIN

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı, Mart 2021 dönemi faaliyetleri kapsamında; (36) Kasten yaralama olayında yakalanan (58) şüpheli, haklarında yapılan soruşturma evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmiş olup, (1) şüphelinin yakalama çalışmalarına devam edilmektedir. (12)’si evden, (7)’si inşaattan, (5)’i işyerinden, (6)’sı kablo,  (6)’sı bağ bahçe ve tarladan, (1)’i hayvan, (1)’i otodan, (1)’i motosiklet hırsızlığı ve (9)’u […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!