Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

Anayasamızın 90. Maddesi Türkiye Cumhuriyeti adına Yabancı Devletlerle ve Milletlerarası Kuruluşlarla yapılacak antlaşmaların onaylanması, Türkiye Büyük Millet Meclisinin onaylamayı bir kanunla uygun bulmasına bağlıdır. Usulüne göre yürürlüğe konulmuş Milletlerarası Antlaşmalar kanun hükmündedir.

Bugünkü resmî gazetede TBMM tarafından onaylanan İstanbul Sözleşmesi tek adamın kararı ile iptal ediliyor.

11 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul da imzaya açılan İstanbul Sözleşmesi, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddet ve ev içi şiddeti hedef alan ilk Avrupa sözleşmesi olma niteliğini taşıyan sözleşmedir.

Anayasa, kanun tanımayan bu zihniyetle ülkeyi yönetirseniz 132 gün önce göreve getirdiğiniz Merkez Bankası Başkanı görevden alındığına şükür eder.

“Aynı gemideyiz” diyorsunuz ya, geminin su içinde kalan kısmındaki, nefes alamayan esnafımız, bile bile korunmayan kadınlarımız, torunlarına bir şey alamayan emeklilerimiz, Cumhuriyet Kadınları, kadına ve çocuklarımıza yönelik şiddete karşı çıkan duyarlı vatandaşlarımız ilk seçimde sandık önüne geldiğinde Anayasa ve kanun tanımayan bu AKP zihniyetine gerekli cevabı verecektir.

İstanbul Sözleşmesi Yaşatır

Anayasamızın 90. Maddesi Türkiye Cumhuriyeti adına Yabancı Devletlerle ve Milletlerarası Kuruluşlarla yapılacak antlaşmaların onaylanması, Türkiye Büyük Millet Meclisinin onaylamayı bir kanunla uygun bulmasına bağlıdır. Usulüne göre yürürlüğe konulmuş Milletlerarası Antlaşmalar kanun hükmündedir. Bugünkü resmî gazetede TBMM tarafından onaylanan İstanbul Sözleşmesi tek adamın kararı ile iptal ediliyor. 11 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul da imzaya açılan İstanbul […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!