Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

Şahsımla alakalı basın açıklamasını daha önce yapmıştım. Akkışla Belediye başkanı Sayın Ayhan Arslan 02.03.2021 tarihinde yapmış olduğu basın açıklamasında “Sayın Çetin Arık yine çarpıttı” diyerek “Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı olmak demek kamu arazisini kendi mülkü olarak görmek demek bu yapılan kanunsuz. CHP’Lİ yöneticiler devletin kamu arazisini kendi malı mı olarak görüyorlar” diyordu ya, bizden devletin arazine tecavüz eden vatan haini çıkmaz diyordu ya şimdi sizlere kim vatan haini kim devletin arazisini izinsiz ecri mislini ödemeden kullanıyor, hangi İlçe Yöneticiniz Akkışla halkının kullanması gereken merayı şahsi olarak kullanıyor size anlatacağım. Sayın Belediye Başkanı Ayhan Arslan’a ait Kululu Mahallesi 298/49 parseldeki arazisinin etrafında ve içinde bulunan hazine arazisine hiç bir kuruş ödemeden, hiçbir yazılı belge ile müracaatı olmadan fidan ekerek kullanmaktadır.  05.03.2021 tarihli dilekçem ile Kaymakamlığı şikâyette bulunmuştum. Kaymakamlıkta 15.03.2021 tarihinde Başkana ait arazisinde tespit yapmış olup Milli Emlak tarafından Başkanın işgal ettiği arazinin tel çitleri söktürülmüş ve hazine arazisindeki fidanları kaldırılmıştır ve Milli Emlak tarafından ecri misil tutanağı tutulmuştur.

AKP Akkışla İlçe Yönetim üyesi Sayın Cumali Yaman 260/40 parseldeki, ahırının arkasındaki devletin merası olan 2421 m² araziyi yıllardır kanunsuz bir şekilde kullanmaktadır.

AKP Hamza Karakoç 197/32 parsel ve 197/40 parsel devletimize ait yaklaşık 12.000 m² mera arazisini kanunsuz bir şekilde yıllardır kullanmaktadır.

Şimdi soruyorum size devletin hazine arazisini ve merasını kanunsuz ve bir kuruş bedel ödemeden kullanan kim ve hangi partinin yöneticisiymiş. Belediye Başkanı Ayhan Arslan Kululu ve Akin’in içme suyu olarak kullandığı Kılkuvalak adıyla bilinen köy çeşmesi suyunu kendi bahçesine Belediye Başkanı olarak kanunsuz yetki kullanarak kaçak bağlatmıştır. Bu olaylar gündeme gelince su kör tapayla kapatılmıştır. AKP Belediye Başkanı, ana yoldan kendi evine kadar olan mesafedeki parke taşları söktürerek sıcak asfaltla kaplatmıştır. Belediye Başkanı vatandaşın gittiği, kullandığı yollar, bahçe yolları, çamurlar içerisinde iken yandaşlarının bahçelerinin içleri kamyonlarca kilitli parke taşla döşenmiştir.

Mal Müdürlüğü personeli kendi makamlarını kullanarak ve sırtını AKP’ye dayayarak Akkışlalı hemşerilerimizin atadan hazineye kalan arazilerini sürerek ekmektedirler.

Mevcut belediye insanları aşıyla, işiyle tehdit etmektedir. Kululu’da kapalı sistem sulama yapıldı bunlar projenin dışına çıkarak yandaşların tarlalarına kadar götürdüler. Ayrıca Akin Mahallesinde kapalı sistem yapılıyor dediniz, 80 dönüm yeri kuru bırakarak kendi yandaşlarınıza su götürdünüz. Ortaköy Mahallesine derin kuyu vurulması ve Pınarbaşı İlçesi Kaynar Mahallesinden gelen içme suyu tesisatının yenileceği vaadi verilmişti. Hiç biri yapılmadı. Seçim bitti 2 yıl geçmesine rağmen halen “o bana oy verdi”, “o bana oy vermedi” diye halk arasında ayrımcılık yapılmaktadır. Bunlarla uğraşana kadar Ganişeyh Mahallemizde internet yok, cep telefonları çekmiyor bi zahmet bunlarla uğraşın. Sayın milletvekilimiz Çetin Arık don olayları hakkında bilgi almak için Ziraat Odası Başkanını makamında ziyaret etmek istedi. Belediye Başkanı,  Ziraat Odası Başkanını arayarak “Çetin Arık’ı kabul etme, kapıyı kilitle git” diyerek tehdit etmiştir. Geçen yıl binlerce çam fidanı geldi dikilsin diye, şu an kurumuş vaziyette Gömürgen Mezarlığında atıl durumda durmaktadır. Kurumaya terk edilmiştir. Fırtınada mahalle arazi yolları, kırılan ağaçlarla kapanmış Ziraat Odası Belediyeden yardım istemiş Belediye “yardımcı olamayacağını” söylemiş. Ziraat Odası da Kayseri’den yardım istemiş, Kayseri olumlu cevap vermiş ama Sayın Belediye Başkanı Kayseri’yi arayarak gelecek yardım ve araçları engellemiştir. Bu konu, Ziraat Odası Başkanı tarafından Sayın Mehmet Özhaseki ve Memduh Büyükkılıç’a iletilmiştir.

Akkışla Mal Müdürlüğünde AKP’ye sırtını dayayıp makamını kötüye kullananlar Gümüşsu Mahallemizden Neşet Çınar’a yıllar önce babasına sonra abisine ve geçen yılda kendine Mal Müdürlüğü tarafından usulsüz olarak defalarca cezalar yazılmıştır. Neşet bey ve ailesi bu konuyu 3 defa mahkemede kazanarak ispatlamıştır. Neşet Bey Akkışla Mal Müdürlüğünden yıldığından iş yerini kapatmıştır. Belediyeye ait Akkışla Belediyesi sulama suyu tahsilât makbuzu Koruma Başkanlığına verilerek, Koruma Başkanlığına ait su bekçileri tarafından bu makbuzlar kullanılmıştır. Bu makbuz, karşılığı alınan paralar Belediye kasasına gelir olarak kaydedilmiş midir? Yoksa kimlerin cebine nasıl girdiği kamuoyuna açıklanmalıdır. Akkışla’yı Hollywood’a döndürdünüz köpeğe ekmek atıyorsunuz resim, araç itiyorsunuz resim, çiçeğin kafasını tutuyorsunuz resim. Başka işinizi yok mu? Akkışla halkı sizden hizmet bekliyor. Halk, çamur yollarda, kıraç tarlalarda ürün almaya, ekmek yemeye çalışıyor. Bizi kanunsuzlukla, yolsuzlukla ve PKK iş birlikçisi olarak gösterenlerin yaptıkları işler konusunda Akkışla halkını bilgilendirmesi ve şeffaf olmaları, insanca davranmaları, insana değer vermeleri gerekmektedir. Halkımızın bilgisine sunuyorum.

 

Mehmet ARSLAN

CHP Akkışla İlçe Başkanı

CHP Akkışla İlçe Başkanının Basın Açıklaması

Şahsımla alakalı basın açıklamasını daha önce yapmıştım. Akkışla Belediye başkanı Sayın Ayhan Arslan 02.03.2021 tarihinde yapmış olduğu basın açıklamasında “Sayın Çetin Arık yine çarpıttı” diyerek “Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı olmak demek kamu arazisini kendi mülkü olarak görmek demek bu yapılan kanunsuz. CHP’Lİ yöneticiler devletin kamu arazisini kendi malı mı olarak görüyorlar” diyordu ya, bizden […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!