Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

Milliyetçi Hareket Partisi’ni (MHP), 2023 seçimlerine taşıyacak kadroların seçileceği 13. Olağan Büyük Kurultayı Ankara Arena Salonu’nda başladı.

Salonda Covid-19 önlemleri en üst düzeyde alındığı gözleniyor. Tüm delegelerle birlikte salonda bulunan görevlilerin ve misafirlerin testleri tamamlandı. Salonda Sağlık Bakanlığı’nın öngördüğü mesafe ve hijyen kurallarına uyuluyor.

“İstiklal için birlik, istikbal için dirlik” ve “Kazanan Türkiye olacak” sloganlarının kullanılacağı kurultayda, tek aday olarak seçime girmesi beklenen Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin 9. kez genel başkan seçilecek.

Kurultayda 1.200 üst kurul delegesinin kullanacağı oylarla 75 asil 25 yedek MYK seçimi yapılacak. Ayrıca MDK 9 asil ve 5 yedek üyeyle seçilecek.

MHP tarihinde ilk defa bu dönemde 81 il başkanlığı il kongresini tamamladı, bu kurultayda Türkiye’deki bütün iller üst kurulda temsil ediliyor. Genel merkez delegesi olmayan ve temsil edilmeyen il yok. Bu noktaya 920 ilçe 81 il kongresi yapılarak gelindi..

Kurultay Divan Başkanlığına Semih Yalçın seçildi.  Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın üst üste üç defa Divan başkanı olarak görevlendirilen ilk isim oldu.

MHP’de Kurultay Günü!

Milliyetçi Hareket Partisi’ni (MHP), 2023 seçimlerine taşıyacak kadroların seçileceği 13. Olağan Büyük Kurultayı Ankara Arena Salonu’nda başladı. Salonda Covid-19 önlemleri en üst düzeyde alındığı gözleniyor. Tüm delegelerle birlikte salonda bulunan görevlilerin ve misafirlerin testleri tamamlandı. Salonda Sağlık Bakanlığı’nın öngördüğü mesafe ve hijyen kurallarına uyuluyor. “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik” ve “Kazanan Türkiye olacak” sloganlarının […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!