Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilimizdeki 3 şehit ailemize ve 10 gazimize gönderilen “Devlet Övünç Madalyaları” düzenlenen tören ile hak sahiplerine Valimiz Şehmus Günaydın tarafından verildi.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törenle eş zamanlı olarak Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı salonunda Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni düzenlendi. Törene Vali Günaydın ve eşi Aysel Günaydın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Aziz Adalı, 2.Hava Bakım Fabrika Müdürü Tuğg. Haldun Taşan, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büykkılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, İl Jandarma Komutanı Alb. Nadir Çelik, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, şehit ailelerimiz ve gazilerimiz katıldı.

 

Törende konuşan Vali Günaydın, “Devletimiz, milletimiz, bayrağımız, ezanımız için canlarını seve seve feda eden bütün şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Sizler devletimize, milletimize, bizlere emanetsiniz. Her daim sizlerin yanında olmak boynumuzun borcudur. Ben ve çalışma arkadaşlarım her zaman sizlerin emrindeyiz.” dedi

 

Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin göstermiş oldukları fedakârlığı gelecek nesillere aktarmak ve yaşatmak için çalışacaklarını ifade eden Vali Günaydın, “ Biliyoruz ki bu cennet vatanın üzerinde hesabı olanlar bitmeyecektir. Bize miras bırakılan Çanakkale ruhunun verdiği güçle her zaman hazır olacağız, kararlı olacağız ve bu saldırılara da gerekli cevabı vereceğiz. Bunun için çok çalışacağız ve birbirimizi seveceğiz, kenetleneceğiz. En büyük özelliklerimizden birisi birlik ve beraberliğimizdir. Biz bir ve beraber olduktan sonra inşallah ecdadımıza ve şehitlerimize verdiğimiz sözün gereğini yerine getireceğiz.” diye konuştu.

 

Vali Günaydın’ın konuşmasının ardından şehitlerimizin ve gazilerimizin özgeçmişleri okunarak Devlet Övünç Madalyaları takdim edildi.

Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilimizdeki 3 şehit ailemize ve 10 gazimize gönderilen “Devlet Övünç Madalyaları” düzenlenen tören ile hak sahiplerine Valimiz Şehmus Günaydın tarafından verildi.   Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törenle eş zamanlı olarak Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı salonunda Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni düzenlendi. Törene […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!