Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

Çanakkale, sadece bir cephe değildir.

Çanakkale, bir milletin takip etmekten gurur duyacağı bir liderin, askeri bir dehanın, bir kahramanın ortaya çıkışıdır.

Çanakkale, Kurtuluş Savaşı için yüreklerde yanmaya başlayan umut ateşinin ilk kıvılcımlarındandır.

Çanakkale, Mehmetçiğin cephe savunması uğruna ölmeyi göze alıp, annesini, babasını, her şeyini arkasında bırakmasıdır.

Çanakkale, kendi evlatlarının acısını yaşarken, bilmediği topraklarda hayatını kaybeden düşman askerlerinin annelerinin acısının paylaşıldığı yerdir.

Çanakkale Zaferi 106 yıllık bir destandır. Bu destan, Atalarımızdan bizlere miras kalan, her karışı kanla sulanan topraklarımızı vatan yapan, aradan geçen zamana rağmen damarlarımızdaki kandan gurur duyma nedenlerimizdendir. Nasıl tarih bu şanlı destanı yazdıysa, bugün tarihini hiçe sayanları, tarihinin büyüklüğü karşısında ezilip, siyasi çıkarları için tarih uyduranları, “Türküm, Doğruyum” diyemeyenleri de yazacaktır. İşte, tüm bu çıkarcı, rüzgâra göre yön değiştirenlere rağmen Çanakkale, bir milletin bağrında yanmaya başlayan ateşin, topraklarını çiğneyenleri denize dökme azmiyle birleşip dalga dalga tüm bedenine yayılmasıdır.

Çanakkale Zaferi ile başlayan bu ateşi, Kurtuluş Savaşında devam ettirip vatan toprağını düşman çizmesi altında ezdirmeyen başta Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.

 

Ümit ÖZER

CHP Kayseri İl Başkanı

Çanakkale Destanını Yazan Tarih “Türküm, Doğruyum” Diyemeyenleri De Yazacaktır

Çanakkale, sadece bir cephe değildir. Çanakkale, bir milletin takip etmekten gurur duyacağı bir liderin, askeri bir dehanın, bir kahramanın ortaya çıkışıdır. Çanakkale, Kurtuluş Savaşı için yüreklerde yanmaya başlayan umut ateşinin ilk kıvılcımlarındandır. Çanakkale, Mehmetçiğin cephe savunması uğruna ölmeyi göze alıp, annesini, babasını, her şeyini arkasında bırakmasıdır. Çanakkale, kendi evlatlarının acısını yaşarken, bilmediği topraklarda hayatını kaybeden […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!