Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

Gelecek Partisi Genel Merkez Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkan Yardımcısı Yurdal Epsileli 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 106. yılı dolaysıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı. Başkan Epsileli; “Bugün, bu aziz vatanı bize büyük ve kutsal bir emanet olarak bırakan ve dünyanın her bir köşesinde adalet için, hak için savaşarak şehit düşen aziz şehitlerimizin hatıralarını yâd ediyoruz.” dedi.

Yurdal Epsileli Çanakkale sırtlarında yazan “Dur Yolcu!.. Bilmeden gelip bastığın bu toprak, bir devrin battığı yerdir” yazığını ifade ederek; “Bizlerin bin yıldır kardeşçe yaşadığımız aziz vatanımızı işgal etmek ve Türk Devletini tarihe gömmek içine Dünya’ın tüm coğrafyasından gelen yabancı askerlerin Çanakkale Boğazını geçmeye çalışıldığı ama geçilemeyeceğinin bir destan yazarak tüm dünya göstermiş olduğumuz büyük bir zaferdir. Türk milletinin Çanakkale’de elde ettiği zafer, bütün dünyaya verilmiş bir insanlık dersidir.” dedi.

“Kanla yazılmış bir destandır” diyen Epsieli; “Milletinin geleceği için, kendi geleceğinden vazgeçmiş. Kendi kaderine boyun eğmiş ama vatanının kaderine boyun eğmemiş mehmetçiğin sessiz çığlığıdır. Vatan sevgisini kendinden, anne babasından, sevdiğinden üstün tutmuş yüz binlerin zaferidir Çanakkale.

Bir an olsun arkasına bakmamış, geri adım atmak aklına bile gelmemiş, öleceğini bile bile şehadete yürümüş bir neslin kaybolan umutlarıdır. Mermisi tükenmiş, mevzisini terk edip geri çekilmek yerine, süngüsünü takıp taarruza geçmiş, düşmana doğru koşarken ölümü kucaklamış korkusuz on binlerdir. Yok olmuş hayallerin, bu dünyada hiç yaşanamayacak, ahirete bırakılmış kavuşmaların resmidir. Evladını kaybetmiş bir annenin feryadı, babasına bir daha sarılamayacak çocukların özlemi, sevdiğini bir daha göremeyecek olan bir kızın gözyaşıdır Çanakkale.

Kanını dökmüş, uzuvlarını kaybetmiş, iyileşip kalan parçalarını da feda etmeye hazır mehmetçiğin inancıdır. Bir mezar taşı bile olmadan kaybolup gitmiş isimsiz kahramanların ağıtlarıdır. Bağımsızlık için canını feda etmiş yüz binlerin sesidir Çanakkale.

Tarihin seyrinin değiştiği yerdir. Türk’ün esarete karşı baş kaldırışıdır, bağımsızlık için, vurulan prangaları parçalayış hikayesidir Çanakkale.

Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun!..

Her zaman gönlümüzde yaşattığımız aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarla dolu hatıralarını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Seyit Onbaşı ve ‘Çanakkale Geçilmez Diyen’ tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

18 Mart Çanakkale şehitleri.

Gelecek Partisi Genel Merkez Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkan Yardımcısı Yurdal Epsileli 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 106. yılı dolaysıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı. Başkan Epsileli; “Bugün, bu aziz vatanı bize büyük ve kutsal bir emanet olarak bırakan ve dünyanın her bir köşesinde adalet için, hak için savaşarak şehit düşen aziz şehitlerimizin hatıralarını […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!