Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

Şehit aileleri ve gaziler, Sivas Belediyesi’nin düzenlediği programla Çanakkale’ye gidecek. Belediye, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü nedeniyle şehit aileleri ve gazilere yönelik Çanakkale gezi programı düzenleyecek.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Sivas Belediyesi tarafından önemli bir organizasyona imza atılıyor. Bugüne özel şehirdeki şehit yakınları ve gazilerinde aralarında bulunduğu toplam 180 kişi Çanakkale’ye götürülecek. Ulaşımları belediye tarafından tahsis edilen özel uçakla sağlanacak olan heyet 18 Mart’ta Çanakkale’de olacak.

 

Burada 1915 yılındaki Çanakkale Savaşı’nın izlerini yakından görme imkânına sahip olacak şehit yakınları; Çanakkale Şehitliği başta olmak üzere, Kilitbahir Kalesi, Namazgâh Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı ve Deniz Savaşları, Rumeli Mecidiye Tabyası, Şahindere Sargı Yeri Hastane Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Ertuğrul Koyu Yahya Çavuş Şehitliği gibi mekânlarda tarihe tanıklık edecek.

18 MART’TA 180 ŞEHİT YAKINI ÇANAKKALE’YE GİDİYOR

Şehit aileleri ve gaziler, Sivas Belediyesi’nin düzenlediği programla Çanakkale’ye gidecek. Belediye, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü nedeniyle şehit aileleri ve gazilere yönelik Çanakkale gezi programı düzenleyecek.   18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Sivas Belediyesi tarafından önemli bir organizasyona imza atılıyor. Bugüne özel şehirdeki şehit yakınları ve gazilerinde aralarında bulunduğu […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!