Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

Evde İran yılanı bulundu

Aydın’da yapılan operasyonda, kaçak yollarla yurda sokulan İran Yılanını evinde besleyen şahsa para cezası uygulandı.

 

Aydın Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, güvenlik birimleriyle birlikte yaptığı operasyonda, kaçak yollara yurda sokulan İran Yılanı buldu.

Edinilen bilgilere göre, Aydın’ın Efeler İlçesinde yabani hayvan kaçakçılarına yönelik DKMP Şube Müdürlüğü, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile müşterek operasyon düzenledi. İlçede bir şahsın evinde yapılan aramada, yasadışı yollardan temin edilen bir adet Mısır Yılanı (Corn snake) ve bir adet tarantula (Brachypelma vagans) türlerine ait egzotik canlılar olduğu tespit edildi. Şahsa Kara Avcılığı Kanunu ve Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme (CITES) hükümlerine muhalefeti nedeniyle 17 bin 384 lira idari para cezası uygulandı. Yasadışı yollardan temin edilen canlılar DKMP Şube Müdürlüğü tarafından el konuldu.

KAÇAK YOLLARLA YURDA SOKULAN İRAN YILANI BULUNDU

Evde İran yılanı bulundu Aydın’da yapılan operasyonda, kaçak yollarla yurda sokulan İran Yılanını evinde besleyen şahsa para cezası uygulandı.   Aydın Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, güvenlik birimleriyle birlikte yaptığı operasyonda, kaçak yollara yurda sokulan İran Yılanı buldu. Edinilen bilgilere göre, Aydın’ın Efeler İlçesinde yabani hayvan kaçakçılarına yönelik DKMP Şube […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!