Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

TİGAD (Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği )Genel Başkanı Okan Geçgel, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Başkan Geçgel, İstiklal Marşının bir milletin, imkânsızlıklar içerisinde ellerinde bayrak, dillerinde
Tekbirlerle gösterdiği büyük kahramanlığın mısralara dökülmüş ifadesi olduğunu belirtti.
İstiklal Savaşında milletimizin ne için savaştığını, hangi duygularla vatanını koruduğunu bu şiirinde
çok açık bir şekilde ortaya koyduğunu kaydeden Başkan Geçgel, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İstiklâl Marşımız milli karakterimizi, tarihimizi, milli mücadelenin heyecanını ve duygularını içinde taşıyan, edebiyatımızın seçkin bir örneği olarak kabul edilmiş ve bu tarihi şahlanışın, onur ve gurur mücadelesinin parlak bir anıtı olmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisinin 12 Mart 1921 tarihli oturumunda, İstiklal Marşının milli marş olarak kabul edilmesinin 100. Yıldönümünü bugün aynı coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyor, İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum. Tarih boyunca sayısız destanlar yazmış olan kahraman milletimizin, vatanımızın bağımsızlık ve hürriyeti için göstermiş olduğu büyük fedakârlığın timsali olan İstiklal Marşımız, Türk milletinin vicdanın ortak sesidir. Milletimizin yaşadığı en buhranlı dönemde ‘Korkma’ diye başlayan İstiklal Marşımız, kahraman ordumuza ve aziz milletimize umut aşılamış, milli mücadele ruhunun canlanmasına vesile olmuştur. Bu duygularla İstiklal Marşı’mızın kabulünün yıl dönümü vesilesiyle bir kez daha fikirleri, idealleri, hayatıyla milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiş olan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını şükran ve rahmetle anıyorum.

GEÇGEL; “İSTİKLAL MARŞI TÜRK TARİHİNİN VİCDANININ ORTAK SESİDİR”

TİGAD (Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği )Genel Başkanı Okan Geçgel, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Geçgel, İstiklal Marşının bir milletin, imkânsızlıklar içerisinde ellerinde bayrak, dillerinde Tekbirlerle gösterdiği büyük kahramanlığın mısralara dökülmüş ifadesi olduğunu belirtti. İstiklal Savaşında milletimizin ne için savaştığını, hangi duygularla vatanını koruduğunu bu şiirinde çok açık […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!