Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

Aziz milletimiz milli mücadelenin zor şartlarında, tüm varlığını ortaya koyarak eşsiz bir mücadele sergilemiş, vatanına sahip çıkmış, gazi olmuş, şehit olup Hakk’a ermiştir.

Bu büyük mücadele azmi, ruhu ve milletimizin iman gücü milli şairimiz Mehmet Akif’in yazdığı İstiklal Marşı ile mısralara dökülmüş ve bugüne kadar gelip Türk milletinin yüreğinde aynı coşkuyla yaşamaya devam etmiştir. Milletin ve ümmetin şairi Mehmet Akif ERSOY sadece kendi döneminde yaşayan insanların değil, bizlerin de düşünce ve gönül dünyasında yeni ufuklar açmıştır.

Bir asır geçse de üzerinden ne Akif’i unutur yüreklerimiz, ne de eserlerini…

12 Mart 1921’de, Türkiye Büyük Millet Meclisimiz tarafından, büyük bir coşku ve alkışlar içinde defalarca okunarak kabul edilişinin coşkusunu bugün yüreklerimizde nasıl hissediyorsak asırlar sonrasında da hissedeceğiz Allah’ın izniyle.  Kıymetli şairimiz ve eserleri milletimiz için bir manevi zenginlik kaynağıdır.

Bu duygu düşüncelerle, “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde”, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm İstiklal şehitlerimizi minnet, rahmet ve saygıyla anıyor, “ Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!” diyorum.

Şaban ÇOPUROĞLU

AK Parti Kayseri İl Başkanı

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu

Aziz milletimiz milli mücadelenin zor şartlarında, tüm varlığını ortaya koyarak eşsiz bir mücadele sergilemiş, vatanına sahip çıkmış, gazi olmuş, şehit olup Hakk’a ermiştir. Bu büyük mücadele azmi, ruhu ve milletimizin iman gücü milli şairimiz Mehmet Akif’in yazdığı İstiklal Marşı ile mısralara dökülmüş ve bugüne kadar gelip Türk milletinin yüreğinde aynı coşkuyla yaşamaya devam etmiştir. Milletin […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!