Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

 

  1. YILINDA 100 YILLARIN ÇAĞRISI SAFAHAT KİTAP OKUMA YARIŞMASI…

 

Gençlerimizde milli benliğin oluşması amacıyla çok sayıda çalışmaya imza atan Sivas Belediyesi Milli Eğitim Müdürlüğüyle birlikte İstiklal Marşının kabulünün 100. yılı anısına Safahat Kitap okuma yarışması gerçekleştirdi.

 

İl genelinde 9,10,11. sınıf öğrencisi 30 bin öğrenciye hediye edilen kitapların ardından “100. yılında 100 yılların çağrısı Safahat” sloganıyla kitap okuma yarışması sınavı gerçekleştirildi 5 bin öğrencinin katıldığı sınavda dereceye giren 300 öğrenci İstanbul Çanakkale ve Ankara gezilerinin yanı sıra tabletle ödüllendirilecek.

 

Sivas Belediyesi şehri imar ederken nesilleri ihya eden projelerine devam ediyor. Bu çerçevede gençlerin milli manevi değerleri benimsemesi amacıyla gerçekleştirilen projeler kapsamında istiklal marşının kabulünün 100. yılı anısına Safahat kitap okuma yarışması düzenlendi. İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesindeki sınav öncesi Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Duman ve Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı öğrencileri ziyaret ederek başarılar diledi.

 

Ziyaretin ardından konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, “Bizim için özlediğimiz bir tablo, Milli Eğitim Müdürlüğümüzle gerçekleştirdiğimiz ortak projelerimiz devam ediyor. Geçtiğimiz yıl pandemi sürecinin başlamasıyla ara verdiğimiz çalışmalar kapsamında “100. yılında 100 yılların çağrısı Safahat okuma yarışmasının” sınav günündeyiz. İl genelinde 9,10 ve 11. sınıf öğrencilerimizin tamamına Safahat kitabını hediye etmiştik. Bu günde bu kitapların okuması sonrasında 5 bin öğrencimiz sınava dâhil oldu. Sınav sonrasında dereceye giren öğrencilerimizi Gezi ve tabletle ödüllendireceğiz.” dedi.

 

30 bin kitap dağıtımı yapıldığını vurgulayan Başkan Yardımcısı Duman, “5 bin öğrencimiz bu sınava dâhil oldu bu bizim için oldukça kıymetli. Bu öğrencilerin sadece kitabı okumakla kalmayıp bildiklerini de başkalarıyla yarıştırabilecek seviyede içselleştirdiklerinin göstergesi. İnanıyoruz ki; öğrencilerimiz Safahat kitabından yüksek derecede istifade edip bundan sonraki yaşantılarında orada okudukları gördükleri birçok konuyu hayatına uyarlayacaktır. 100 yılların çağrısı dediğimiz 100 yıl önce yapılan çağrıların bundan sonraki 100 yıllarda da hayatta gerçek yerini bulacağına inandığımız bir proje emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan projelerin önemine de değinen Duman, “Birlikte yapmış olduğumuz bütün projelerden keyif alıyoruz yaptığımız her işin isabetli ve doğru yerlerde olduğunu ve bütün öğrencilerimiz bu etkinliklerden faydalanarak yüksek seviyede verim elde ettiklerini tecrübe ediyoruz.” ifadesini kullandı.

 

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı da “Valiliğimiz himayelerinde Sivas Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen yarışmaya destek veren öncülük eden Valimiz ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin göreve geldiği günden bu yana Milli Eğitime her türlü desteği vermekte. Bu proje kapsamında 30 bin öğrencimize Belediyemiz tarafından Safahat kitabı dağıtıldı. Gönüllülük esasıyla 5 bin öğrencimiz bugün sınava girdi. Sınav sonucunda da dereceye giren 300 öğrencimiz Çanakkale, İstanbul ve Ankara gezileri ile ödüllendirilecek.” dedi.

 

Çocukların akademik kariyerinin yanı sıra geçmişini de bilmesi gerektiğini vurgulayan Savaşçı, “Geçmişinden ders alarak geleceğe yön veren gençleri yetiştirme konusunda bize her türlü desteği veren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve ekibinde teşekkür ediyoruz.” dedi.

100. YILINDA 100 YILLARIN ÇAĞRISI SAFAHAT KİTAP OKUMA YARIŞMASI..

  YILINDA 100 YILLARIN ÇAĞRISI SAFAHAT KİTAP OKUMA YARIŞMASI…   Gençlerimizde milli benliğin oluşması amacıyla çok sayıda çalışmaya imza atan Sivas Belediyesi Milli Eğitim Müdürlüğüyle birlikte İstiklal Marşının kabulünün 100. yılı anısına Safahat Kitap okuma yarışması gerçekleştirdi.   İl genelinde 9,10,11. sınıf öğrencisi 30 bin öğrenciye hediye edilen kitapların ardından “100. yılında 100 yılların çağrısı […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!