Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
En Çok Görüntülenenler
Son Haber Kayseri

KADIN CİNAYETLERİ ARTIK DURSUN

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, Kayseri’de bir kadının daha cinayete kurban gittiğini belirterek feryat etti. Karaoğlu, “Yıllardır durdurulamayan kadın cinayetlerinin durdurulması için sadece cezai önlemlerin yetmediği ortada. Bütüncül politikalar izlenmesi gerektiği gerçeğini göz ardı etmeden, devletin tüm alanlarda önlemleri almasını politikalar üretmesini istiyoruz.  Yeter artık. Kadın cinayetleri artık dursun, yeter artık çocuklar anasız kalmasın” dedi.

Kayseri’nin Belsin Bölgesinde bir kadın daha cinayete kurban gitti. Nuran K., 1 hafta önce boşandığı eşi tarafından çocuklarının önünde vahşice bir şekilde öldürüldü. Bu duruma  Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu tepki gösterdi ve feryat etti.

Yazılı bir açıklama yapan Dr. Karaoğlu, “Her gün kadına yönelik şiddet artıyor. Kadınlarımız vahşice cinayetlere kurban gidiyor. Şiddete ve mobbinge maruz kalıyor. Belsin’de de bir kadınımız vahşice cinayete kurban gitti. Hem de 3 çocuğunun gözleri önünde. Bir hayatı sonlandırma kararını verenlere soruyorum. Bu hakkı  nereden buluyorsunuz kendinizde? Can alma hakkını size kim verdi? Sevmiyor musun, anlaşamıyor musun, senin ahlaki anlayışına uymuyor mu eşin, tüm bunlar olasılıklar olabilir. Peki bunun çözümü can almak mı ? Bir erkek boşanmak istediğinde sorun yok, kadın boşanmak isterse çözüm can almak mı? Soruyorum” diye konuştu.

Karaoğlu, “Kayseri’de öldürülen Nuran K. ile yine yüreklerimiz yanıyor.  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Haftasında isteklerimiz sadece insan olarak hakkımız olan haklarımızı kullanmak. Yaşam hakkımızı istiyoruz,cinsiyetçi bir ayrım olmadan insan olarak hakkımız olanı istiyoruz. Gerçek eşitlik ve şiddetsiz bir yaşam istiyoruz. Yasalarımızın tamamen uygulanmasını, iyi hal  indirimlerinin kaldırılmasını istiyoruz. Yıllardır durdurulamayan kadın cinayetlerinin durdurulması için sadece cezai önlemlerin yetmediği ortada. Bütüncül politikalar izlenmesi gerektiği gerçeğini göz ardı etmeden, devletin tüm alanlarda önlemleri almasını politikalar üretmesini istiyoruz. YETER artik çocuklar anasız kalmasın”dedi

KADIN CİNAYETLERİ ARTIK DURSUN

KADIN CİNAYETLERİ ARTIK DURSUN Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, Kayseri’de bir kadının daha cinayete kurban gittiğini belirterek feryat etti. Karaoğlu, “Yıllardır durdurulamayan kadın cinayetlerinin durdurulması için sadece cezai önlemlerin yetmediği ortada. Bütüncül politikalar izlenmesi gerektiği gerçeğini göz ardı etmeden, devletin tüm alanlarda önlemleri almasını politikalar üretmesini istiyoruz.  Yeter artık. Kadın cinayetleri artık […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!