Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
 • BÜYÜKKILIÇ, “ENERJİ” ÇALIŞTAYINA KATILDI
  BÜYÜKKILIÇ, “ENERJİ” ÇALIŞTAYINA KATILDI
 • GALATASARAY 2 BBERZURUMSPOR 0 MAÇ SONUCU.
  GALATASARAY 2 BBERZURUMSPOR 0 MAÇ SONUCU.
 • Ç RİZE SPOR 0 SİVAS SPOR 0 MAÇ SONUCU
  Ç RİZE SPOR 0 SİVAS SPOR 0 MAÇ SONUCU
 • ANTALYA SPOR 0 BAŞAKŞEHİR 0 MAÇ SONUCU
  ANTALYA SPOR 0 BAŞAKŞEHİR 0 MAÇ SONUCU
 • MHP 13. OLAĞAN BÜYÜK KURULTAYI 18 MART’DA
  MHP 13. OLAĞAN BÜYÜK KURULTAYI 18 MART’DA
 • KARAGÜMRÜK 2 ALANYA SPOR 0 MAÇ SONUCU.
  KARAGÜMRÜK 2 ALANYA SPOR 0 MAÇ SONUCU.
 • HATAY SPOR 4 MKE ANKARA GÜCÜ 1 maç skoru
  HATAY SPOR 4 MKE ANKARA GÜCÜ 1 maç skoru
 • Mavi Vatanda 12 Bin 655 Hayat Kurtarıldı
  Mavi Vatanda 12 Bin 655 Hayat Kurtarıldı
 • Van’da 2 Bin 225 Rakımdaki Çığ Tatbikatı Nefes Kesti
  Van’da 2 Bin 225 Rakımdaki Çığ Tatbikatı Nefes Kesti
 • MELİK GAZİ TİYATRO SALONU YENİLENDİ
  MELİK GAZİ TİYATRO SALONU YENİLENDİ
Son Haber Kayseri
MELİKGAZİ BELDİYESİNDE KURS VE ENKİNLİKLER ERTELENDİ
MELİKGAZİ BELDİYESİNDE KURS VE ENKİNLİKLER ERTELENDİ

Covit 19 salgın hastalik virusune...

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDE ÇÖLYAK HASTALARINA SEMİNER
MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDE ÇÖLYAK HASTALARINA SEMİNER

Melikgazi Belediyesi çölyak hastalarına özel...

HAVA İKMAL MİLLET BAHÇESİ İHALESİNE REKOR KATILIM
HAVA İKMAL MİLLET BAHÇESİ İHALESİNE REKOR KATILIM

HAVA İKMAL MİLLET BAHÇESİ İHALESİNE...

İŞ ADAMININ HOBİSİ
İŞ ADAMININ HOBİSİ

Sanayide döküm mermer atölyesi işleten...

TEMİZLİĞİ İLE ÖRNEK ŞEHİR..
TEMİZLİĞİ İLE ÖRNEK ŞEHİR..

Temizliği ile örnek şehirlerarasında yer...

BÜYÜKŞEHİR’DEN BEŞ İHALE BİRDEN
BÜYÜKŞEHİR’DEN BEŞ İHALE BİRDEN

Büyükşehir Belediyesi, yatırımcılar için yeni...

Son Haber Kayseri
KAYMOS HABER
KAYMOS HABER
KAYMOS Başkanı Mehmet Yalçın: “Mobilya 2020’de şaha kalktı” 2020 Yılında birçok sektörün yaşanan pandemi dolayısıyla olumsuz etkilendiğini belirten KAYMOS Yönetimi Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, mobilya sektörünün şaha kalktığını söyledi. Erdinç...
15 Ocak 2021 11:56
Font1 Font2 Font3 Font4

KAYMOS Başkanı Mehmet Yalçın:

“Mobilya 2020’de şaha kalktı”

2020 Yılında birçok sektörün yaşanan pandemi dolayısıyla olumsuz etkilendiğini belirten KAYMOS Yönetimi Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, mobilya sektörünün şaha kalktığını söyledi.

Erdinç Teğmen’in Kanal Avrupa Ekranlarında yayınlanan Memleketim programında mobilya sektörünün 2020 yılında göstermiş olduğu performansı değerlendiren Başkan Mehmet Yalçın, “yılın ilk ayına  iyi başladık. Dünyanın en önemli 3 büyük mobilya fuarından biri olan fuarını gerçekleştirdik ve önemli oranlarda siparişler aldık. Sektör olarak başarılı bir fuar geçirdik. Sonrasında Mart ayında ilk Covit-19 vakasının ülkemizde görülmesinden sonra 2 aylık bir bekleme süresi yaşadık ancak sonrasında büyük bir iş yoğunluğumuz oldu. Şu anda Kayseri dünyanın 75 ülkesine mobilya ihracatı gerçekleştiriyor. Pandemi olumsuzluklarına rağmen ihracatta Türkiye bu süreçte %10  büyüme elde etti. Kayseri Türkiye’nin ihracatından daha fazla ihracat gerçekleştirdi. Mobilyayla beraber kullandığımız hammaddeyi de dünyanın birçok ülkesine sattık. 2020 ülkemiz ve mobilya sektörü bakımından oldukça verimli oldu” şeklinde konuştu.

Türkiye yeni dönemin güvenli limanı

Dünyanın bu yeni süreçte ticarette de artık güvenilir liman aradığına dikkat çeken Yalçın, şunları söyledi: “Ülkemiz bu anlamda en doğru adres. Türkiye yaptığı ürünlerin kalitesi, çeşitliliği ve güvenirliği ile yabancı ülke tüketicilerinin dikkatini çekiyor. Kayseri mobilyası fabrikasyon üretime geçmesi ile birlikte, büyük kapasiteli marka firmaları ile ihtiyaç olan bu yeni pazarda hak ettiği yerlere ulaşacağına inanıyoruz. Model, yenilik, dizayn ve tasarım noktalarında çok ileri seviyelere ulaştık. Bizim en büyük hedefimiz ihracatı arttırarak 10 milyar dolar seviyesine ulaşmak.  Bu doğrultuda Kayseri mobilya sektörü olarak gerekli alt yapıyı hazırladık. 2021’de daha başaralı bir yıl bizi bekliyor.

ABD’ye mobilya ihracatımız %71 arttı

Amerika pazarı için de altyapımız hazır durumda. Mobilya ihracatımız Amerika’ya %71 oranında artış gösterdi. Türkiye yatak pazarındaki payını 2020 yılında %687 oranında arttırdı. Çin’den alımları azaltan Amerika başka ülkelere yönelerek ilk sırada Türkiye’yi tercih etti. Bizim en büyük özelliğimiz yaptığımız ürünlerimizin kalitesi bakımında hiçbir sorun yok. Sertifika bakımında kalitesi tescilli. Üretimde ise kapasite sıkıntısı yok. 2021 yılında endüstriyel yatırımlar yaparak bunu daha fazla oranlara çıkartmak için çalışıyoruz.

20 yılda mobilya ihracatında 20 kat büyüme sağladık. Kapasite açısından daha büyük büyümeler elde ettik. Mobilyaya dair her şeyi üretiyoruz. Bunlarla beraber en önemlilerinden olan hammadde ihracatı da yapıyoruz. Kaliteli ürünler yapıyoruz başta Avrupa olmak üzere birçok ülkeye satıyoruz. Doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm ülkelere satış yapıyoruz. İhracat yaptığımız ülke sayısı önümüzdeki yıllarda daha fazla artış gösterecek” dedi.

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!