Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
 • Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül Mardin de konuştu.
  Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül Mardin de konuştu.
 • Muharrem İnce’nin İlk Belediye Başkanı Belli Oldu
  Muharrem İnce’nin İlk Belediye Başkanı Belli Oldu
 • Meteoroloji uyarmıştı… Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yoğun kar ve fırtına uyarılarının ardından Edirne’de beklenen yağış başladı. Hava sıcaklığının 8 derece ölçüldüğü kentte meteoroloji yetkilileri, kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar yoğun şekilde devam edeceğini aktardı.
  Meteoroloji uyarmıştı… Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yoğun kar ve fırtına uyarılarının ardından Edirne’de beklenen yağış başladı. Hava sıcaklığının 8 derece ölçüldüğü kentte meteoroloji yetkilileri, kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar yoğun şekilde devam edeceğini aktardı.
 • MAHALLELER KÖYE DÖNÜŞECEK
  MAHALLELER KÖYE DÖNÜŞECEK
 • MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NİN KİRACI ESNAFINA BÜYÜK DESTEK
  MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NİN KİRACI ESNAFINA BÜYÜK DESTEK
 • KİGADER DEN DEVA PARTİSİNE  ZİYARET
  KİGADER DEN DEVA PARTİSİNE ZİYARET
 • ARIK ESNAFIN İSYANINI DİLE GETİRDİ.
  ARIK ESNAFIN İSYANINI DİLE GETİRDİ.
 • BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ANKARA’YA ÇIKARMA YAPTI
  BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ANKARA’YA ÇIKARMA YAPTI
 • KAYSO haber
  KAYSO haber
 • ÇEVREYE DOST BELEDİYEDEN LED TEKNOLOJİSİYLE 1 YILDA 2,5 MİLYON TL TASARRUF
  ÇEVREYE DOST BELEDİYEDEN LED TEKNOLOJİSİYLE 1 YILDA 2,5 MİLYON TL TASARRUF
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
PERŞEMBE PAZARI ÇOK AMAÇLI MODERN
PERŞEMBE PAZARI ÇOK AMAÇLI MODERN
  PERŞEMBE PAZARI ÇOK AMAÇLI MODERN GÖRÜNTÜSÜNE KAVUŞUYOR…   Perşembe Pazarı’nın üstü kapatılarak modern bir görünüme kavuşturuluyor. Sivas Belediyesi tarafından başlatılan kapalı pazar yeri uygulamasının son örneği Perşembe Pazarı’nda uygulanıyor....
9 Aralık 2020 19:13
Font1 Font2 Font3 Font4

 

PERŞEMBE PAZARI ÇOK AMAÇLI MODERN GÖRÜNTÜSÜNE KAVUŞUYOR…

 

Perşembe Pazarı’nın üstü kapatılarak modern bir görünüme kavuşturuluyor. Sivas Belediyesi tarafından başlatılan kapalı pazar yeri uygulamasının son örneği Perşembe Pazarı’nda uygulanıyor. Bu bağlamda Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

 

6 GÜN KAPALI OTOPARK 1 GÜN MODERN KAPALI PAZAR YERİ OLACAK

Dayanıklı pvc membran yapı malzemesiyle tamamen üstü kapatılacak olan pazar yeri, yaz-kış vatandaşlara hizmet verecek.

 

Perşembe Pazar yerinin Kapalı 5 bin metrekare alana sahip olduğunu ifade eden Sivas Belediye başkanı Hilmi Bilgin, “Alan haftanın 6 günü yaklaşık 170 araca kapalı otopark hizmeti verecek. Perşembe günleri de bu bölgede bulunan Alibaba mahallesi, Orhangazi Mahallesi,  Abdulvahabigazi mahallesindeki hemşerilerimize Pazar alışverişinde hijyenik bir ortamda alışveriş yapabilecekleri bir ortam oluşturacak. Perşembe günleri burada ticaret yapan esnafımız soğuktan, sıcaktan, rüzgârdan ve yağmurdan korunarak hemşerilerimize daha nitelikli hizmet verebilecekler.” dedi.

 

PAZAR YERLERİ ESTETİK VE NİTELİKLİ OLARAK HİJYENİK BİR ŞEKİLDE HİZMET VERECEK

Diğer Pazar yerlerinde de yenileme çalışmaları yapacaklarını ifade eden Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Çarşamba pazarı, Pazar Pazarı ve Salı Pazarı olmak üzere tüm Pazar yerlerimizi estetik ve nitelikli olarak hem Pazar yeri hem de bölgeye 6 gün otopark olarak hizmet verecek şekilde şehrimize yakışır bir hale getireceklerini söyledi.

 

YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR OLUŞTURUYORUZ

Şehre değer katacak insana dokunan insanın yaşamını kolaylaştıracak yaşamı kaliteleştirecek hizmetleri hep birlikte inşa edeceklerini söyleyen Başkan Bilgin, “Bizler eser üreteceğiz bizim adımıza da inşa etmiş olduğumuz eserler konuşacak. Bu şehri yaşanılabilir şehir yapabilme noktasında, şehrin tüm dinamikleri ile birlikte insana dokunan ve şehirdeki ihtiyaç sıralamasına göre eserler inşa edeceğiz. Perşembe Pazar yerimiz ise 2021 yılının haziran ayı içerisinde tamamlanacaktır.” dedi.

 

BAŞKANIMIZ NE SÖZ VERDİYSE HEPSİNİ YERİNE GETİRDİ

Abdulvahabigazi Mahallesi muhtarı Gazi Düzarduç ise burada yaptığı açıklamada, “Hilmi Bilgin başkanımız ile birlikte mahallemizde güzelleşmeye başladı. Seçimden önce vermiş olduğu bütün sözleri harfiyen yerine getirdi.  Aksu deresi konusunda da başkanımız söz vermişti, Perşembe pazarı ile birlikte yapılacağını öğrendik ve her şey için başkanımıza teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!