Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
 • Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül Mardin de konuştu.
  Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül Mardin de konuştu.
 • Muharrem İnce’nin İlk Belediye Başkanı Belli Oldu
  Muharrem İnce’nin İlk Belediye Başkanı Belli Oldu
 • Meteoroloji uyarmıştı… Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yoğun kar ve fırtına uyarılarının ardından Edirne’de beklenen yağış başladı. Hava sıcaklığının 8 derece ölçüldüğü kentte meteoroloji yetkilileri, kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar yoğun şekilde devam edeceğini aktardı.
  Meteoroloji uyarmıştı… Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yoğun kar ve fırtına uyarılarının ardından Edirne’de beklenen yağış başladı. Hava sıcaklığının 8 derece ölçüldüğü kentte meteoroloji yetkilileri, kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar yoğun şekilde devam edeceğini aktardı.
 • MAHALLELER KÖYE DÖNÜŞECEK
  MAHALLELER KÖYE DÖNÜŞECEK
 • MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NİN KİRACI ESNAFINA BÜYÜK DESTEK
  MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NİN KİRACI ESNAFINA BÜYÜK DESTEK
 • KİGADER DEN DEVA PARTİSİNE  ZİYARET
  KİGADER DEN DEVA PARTİSİNE ZİYARET
 • ARIK ESNAFIN İSYANINI DİLE GETİRDİ.
  ARIK ESNAFIN İSYANINI DİLE GETİRDİ.
 • BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ANKARA’YA ÇIKARMA YAPTI
  BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ANKARA’YA ÇIKARMA YAPTI
 • KAYSO haber
  KAYSO haber
 • ÇEVREYE DOST BELEDİYEDEN LED TEKNOLOJİSİYLE 1 YILDA 2,5 MİLYON TL TASARRUF
  ÇEVREYE DOST BELEDİYEDEN LED TEKNOLOJİSİYLE 1 YILDA 2,5 MİLYON TL TASARRUF
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
KAZIM YÜCEL BATTALGAZİ MAHALLESİNİ GEZDİ
KAZIM YÜCEL BATTALGAZİ MAHALLESİNİ GEZDİ
MAHALLE MAHALLE DERT DİNLİYORLAR YÜCEL: AK PARTİ BATTALGAZİ MAHALLESİNİ UNUTTU BATTALGAZİ MAHALLESİ SAKİNLERİNİN DE İNSANCA YAŞIM HAKKI VAR Vatandaşlar sorunlarının çözümünü İyi Partililerde aramaya devam ediyor. Bu kez Battalgazi Mahallesi...
9 Aralık 2020 19:24
Font1 Font2 Font3 Font4

MAHALLE MAHALLE DERT DİNLİYORLAR

YÜCEL: AK PARTİ BATTALGAZİ MAHALLESİNİ UNUTTU

BATTALGAZİ MAHALLESİ SAKİNLERİNİN DE İNSANCA YAŞIM HAKKI VAR

Vatandaşlar sorunlarının çözümünü İyi Partililerde aramaya devam ediyor. Bu kez Battalgazi Mahallesi sakinleri İyi Partililere ulaştı. Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Gurup Başkanvekili Kazım Yücel, beraberinde Melikgazi Belediye Meclisi Gurup Başkanvekili Adnan Kenanoğlu ile birlikte Battalgazi Mahallesine gitti ve sıkıntıları dinledi. Ak Parti Belediyelerinin Battalgazi Mahallesi sakinlerini unuttuğunu belirten Yücel, “Battalgazi Mahallesi sakinlerinin de insanca yaşam hakkı var” dedi.

İYİ PARTİLİLER DERT DİNLİYOR

İyi Partililer, vatandaşları dinlemeye devam ediyor. Şehir merkezine 5 dk’lık mesafede bulunan Battalgazi Mahallesi sakinleri mahallelerine gerekli hizmetin yapılmadığını belirterek İyi Partili Kazım Yücel ve Adnan Kenanoğlu’ndan yardım istedi. Yücel ve Kenanoğlu da mahalleye giderek vatandaşın sıkıntılarını dinledi.

KANALİZASYONLAR SOKAKLARA AKIYOR

Dertlerini İyi Partililere aktaran mahalle sakinleri insanca yaşam standartlarının Battalgazi Mahallesine de getirilmesini istediler. Evlerin viranaye dönüştüğünü, yenilense mi yenilenmese mi tereddüt yaşadıklarını ve kentsel dönüşümün belirsizliğini İyi Partililere aktaran mahalle sakinleri, “Biz insanca ve Kayseri’ye yakışır bir şekilde yaşamak istiyoruz. Evlerimiz artık virane oldu. Yıkıp yenisini yapsak, kentsel dönüşüm var. Kentsel dönüşüm de buraya girmiş değil. Evlerimiz tam bir virane. Evlerimiz başımıza yıkılacak duruma geldi. Her odadan böcek, fare çıkıyor. Kanalizasyonlarımız sokaklara akıyor. Biz artık, burada kentsel dönüşüm çalışmasının yapılmasını istiyoruz. Oyun alanları ve parklar istiyoruz” dediler.

BATTALGAZİ MAHALLESİ BİR VİRANE GİBİ

Mahalle sakinlerinin dertlerini dinleyen İyi Partililer adına Kazım Yücel açıklama yaptı. Yücel, “Kayseri Melikgazi ilçe sınırları içerisinde yer alan şehir merkezine 5 dakikalık  yürüyüş mesafesinde bulunan Battalgazi Mahallesi bir virane gibi.  Şehrimize yakışmayan gece kondu dahi denilemeyecek kadar insanların asgari yaşamını bile sürdüremeyecek kötü bir durumda. Bu mahalleden  AK Parti’ye % 85 oy vermiş. Battalgazi Mahallesinde hemşerilerimizin mağduriyetlerine Melikgazi Belediyesi İYİ Parti Grup Başkan Vekilimiz Adnan Kenanoğlu ile yerinde tanıklık ettik.” dedi.

GÖRMEDİNİZ Mİ BU VİRANE ORTAMI

Yücel, “Battalgazi Mahallesi sakinleri de temizlik vergisi ödüyor, emlak vergisi ödüyor. Bu mahalle içerisinde bir planlama yapılmış. Belki kentsel dönüşümden bahsediliyor. Değerli belediye başkanları özellikle de Melikgazi Belediye Başkanım size sesleniyorum. Biliyorum ki bu mahallede bir planlama ve plan tadilatı yapıyorsunuz.  Ortaya bir plan koyuyorsunuz ama Battalgazi Mahallesi sakinleri bu plandan bihaber. Ya mahalle halkının size resmi olarak müracaat etmesine gerek  var mı? Mahalle sakinlerinin sorunlarını görmüyor musunuz? Seçimlerde bu mahalleye gelmiyor musunuz? Görmediniz mi bu virane ortamı!” diye sordu.

ALLAH RIZASI İÇİN MAHALLE SAKİNLERİNİ DİNLEYİN

Yücel, “Bakın bu yerleşim yerlerine. Burası şehrin göbeği. Allah rızası için gelin Battalgazi Mahallesi sakinlerinin derdini dinleyin. Eğer burada bir planlama veya kentsel dönüşüm yapacaksanız biz size İyi Parti olarak destek vereceğiz. Hepiniz rahat rahat yaşarken; bu mahallenin yüzde 80-85 oyunun hem alıyorsunuz hem de bu mahalleyi virane ortamda bırakıyorsunuz. Burada acilen bir plan ortaya koymanız, koyduysanız açıklamanız ve bu mahallelilere anlatmanız gerekir. Bunu da hayata geçirmeniz gerekli. Ama maalesef bunlar yapılmamış” dedi.

İNSANCA YAŞAM HAKKI TANIYIN

Yücel, “Ben söz veriyorum. Bu mahallede futbol sahası olacak. Oyun salonları olacak ve çocuklar bu oyun salonlarında zaman geçirecek. Bakın Erzurum’dan gelen bir teyzemiz yanımızda. 30 Yıl önce gelmiş Erzurum’dan. ‘Erzurum’da olsam daha güzel hizmet alırdım’ diyor. Sayın belediye başkanlarım, Battalgazi Mahallesindeki görüntü Kayseri’ye yakışmıyor. Yapılacak çalışmalarda elbette katkımız olacak. O yüzden bu vatandaşın sesini duyuruyoruz. Gelin insanlara insanca yaşam hakkı tanıyın. Bir an önce bu mahallenin sıkıntıları çözün. Kentsel dönüşümü burada aktif hale getirin ve insanlara güzel yaşam alanları sunun” dedi

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!