Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
 • Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül Mardin de konuştu.
  Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül Mardin de konuştu.
 • Muharrem İnce’nin İlk Belediye Başkanı Belli Oldu
  Muharrem İnce’nin İlk Belediye Başkanı Belli Oldu
 • Meteoroloji uyarmıştı… Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yoğun kar ve fırtına uyarılarının ardından Edirne’de beklenen yağış başladı. Hava sıcaklığının 8 derece ölçüldüğü kentte meteoroloji yetkilileri, kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar yoğun şekilde devam edeceğini aktardı.
  Meteoroloji uyarmıştı… Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yoğun kar ve fırtına uyarılarının ardından Edirne’de beklenen yağış başladı. Hava sıcaklığının 8 derece ölçüldüğü kentte meteoroloji yetkilileri, kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar yoğun şekilde devam edeceğini aktardı.
 • MAHALLELER KÖYE DÖNÜŞECEK
  MAHALLELER KÖYE DÖNÜŞECEK
 • MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NİN KİRACI ESNAFINA BÜYÜK DESTEK
  MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NİN KİRACI ESNAFINA BÜYÜK DESTEK
 • KİGADER DEN DEVA PARTİSİNE  ZİYARET
  KİGADER DEN DEVA PARTİSİNE ZİYARET
 • ARIK ESNAFIN İSYANINI DİLE GETİRDİ.
  ARIK ESNAFIN İSYANINI DİLE GETİRDİ.
 • BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ANKARA’YA ÇIKARMA YAPTI
  BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ANKARA’YA ÇIKARMA YAPTI
 • KAYSO haber
  KAYSO haber
 • ÇEVREYE DOST BELEDİYEDEN LED TEKNOLOJİSİYLE 1 YILDA 2,5 MİLYON TL TASARRUF
  ÇEVREYE DOST BELEDİYEDEN LED TEKNOLOJİSİYLE 1 YILDA 2,5 MİLYON TL TASARRUF
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
7.5 MİLYON TL’LİK ERKİLET HIDIRELLEZ YOLU’
7.5 MİLYON TL’LİK ERKİLET HIDIRELLEZ YOLU’
Başkan Büyükkılıç, kıvır kıvır kıvranan ve tehlike arz eden yolu dümdüz, güvenli ve konforlu hale getirmek için sokağa çıkma kısıtlamasında bile çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü söyledi. 7.5 MİLYON TL’LİK ERKİLET HIDIRELLEZ...
5 Aralık 2020 16:07
Font1 Font2 Font3 Font4

Başkan Büyükkılıç, kıvır kıvır kıvranan ve tehlike arz eden yolu dümdüz, güvenli ve konforlu hale getirmek için sokağa çıkma kısıtlamasında bile çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü söyledi.

7.5 MİLYON TL’LİK ERKİLET HIDIRELLEZ YOLU’NDA ÖZVERİLİ ÇALIŞMA

Kayseri’nin kuzeyinde Erkilet Bulvarı’nın devamında Yamula Barajı’na kıyısı bulunan Hıdırellez Yolu’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, alt yapı bağlamında son aşamaya gelen ve 7.5 milyon maliyeti olan Hıdırellez yolunun tamamlanmasıyla bölgenin hem canlanacağını, hem de tehlike arz eden yolun ortadan kalkacağını söyledi.

Yamula Baraj gölüne kıyısı bulunan yerleşim birimlerini yakından ilgilendirdiği gibi şehrin en güzel seyredildiği Hıdırellez Yolu’nda çalışmalarda sona gelindi. Tehlikeli virajlar tamamen yok edilip, vadiler toprakla doldurulurken, 900 metre uzunluğunda istinat duvarlarının yapımı, kazı ve dolgu işlerine ise devam ediliyor. Yapım çalışmalarında yol altyapısını korumak için ve olası bir taşkına karşın kuru derelere 2×2 ebatlarında ve toplam uzunluğu 180 metre olan 4 adet kutu menfezler yapılıyor. Ayrıca yolun fiziki yapısını korumak ve sürüş konforunu artırmak için yol üzerindeki suların toplanması için hendekler yapılıyor. Öte yandan proje kapsamında can ve mal güvenliğini sağlamak için 3000 metre oto korkuluk yapılacak.

“ŞEHRİMİZE, KOCASİNAN BÖLGEMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN DİYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şehrimizin kuzeyinde Erkilet bölgesinde Hıdırellez Yolu diye bilinen 10 ve daha fazla bölgeye hitap edecek olan mahalleleri kapsayan önemli bir çalışmayı hayata geçiriyoruz. Yaklaşık 4 kilometre uzunluğunda, 2 gidiş, 1 geliş olmak üzere 3 şeritten oluşan bir yol yapıyoruz. Burada gerek istinat duvarları, gerek korkuluklarıyla, menfez, dolgu gibi yoğun bir çalışmayla hayata geçirilecek” dedi.

Alt yapı bağlamında son aşamaya gelen ve yol çalışmasında önümüzdeki kış sezonu biter bitmez asfaltının yapılacağını ifade eden Büyükkılıç, “Hızla devam eden 4 kilometrelik yolun maliyeti yaklaşık 7.5 milyon TL’ye ulaşmakta. Bölgemiz için bir canlılığa vesile olacak. Kızılırmak yöresine ve havzasına, Yamula Barajı’na hitap edecek. Kuşçu Sosyal Tesisleri’ni bir bakıma canlandıracak olan önemli bir ana arterimizdir. Hepsinden önemlisi kıvır kıvır kıvranan tehlike arz eden, riskli bölgeyi dümdüz bir yol haline getirmektir. Şehrimize, Kocasinan bölgemize hayırlı uğurlu olsun diyoruz” diye konuştu.

Hıdırellez yolundaki çalışmalar sokağa çıkma kısıtlamasında da sürdürülüyor.

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!