Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
 • Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül Mardin de konuştu.
  Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül Mardin de konuştu.
 • Muharrem İnce’nin İlk Belediye Başkanı Belli Oldu
  Muharrem İnce’nin İlk Belediye Başkanı Belli Oldu
 • Meteoroloji uyarmıştı… Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yoğun kar ve fırtına uyarılarının ardından Edirne’de beklenen yağış başladı. Hava sıcaklığının 8 derece ölçüldüğü kentte meteoroloji yetkilileri, kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar yoğun şekilde devam edeceğini aktardı.
  Meteoroloji uyarmıştı… Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yoğun kar ve fırtına uyarılarının ardından Edirne’de beklenen yağış başladı. Hava sıcaklığının 8 derece ölçüldüğü kentte meteoroloji yetkilileri, kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar yoğun şekilde devam edeceğini aktardı.
 • MAHALLELER KÖYE DÖNÜŞECEK
  MAHALLELER KÖYE DÖNÜŞECEK
 • MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NİN KİRACI ESNAFINA BÜYÜK DESTEK
  MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NİN KİRACI ESNAFINA BÜYÜK DESTEK
 • KİGADER DEN DEVA PARTİSİNE  ZİYARET
  KİGADER DEN DEVA PARTİSİNE ZİYARET
 • ARIK ESNAFIN İSYANINI DİLE GETİRDİ.
  ARIK ESNAFIN İSYANINI DİLE GETİRDİ.
 • BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ANKARA’YA ÇIKARMA YAPTI
  BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ANKARA’YA ÇIKARMA YAPTI
 • KAYSO haber
  KAYSO haber
 • ÇEVREYE DOST BELEDİYEDEN LED TEKNOLOJİSİYLE 1 YILDA 2,5 MİLYON TL TASARRUF
  ÇEVREYE DOST BELEDİYEDEN LED TEKNOLOJİSİYLE 1 YILDA 2,5 MİLYON TL TASARRUF
Son Haber Kayseri
Son Haber Kayseri
chp il başkanından basın açiklaması
chp il başkanından basın açiklaması
’Korona Virüsünün En Çok Artış Yaptığı 4 İlden Biri Kayseri’’ Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca, 14 Nisan 2020 salı akşamı yaptığı açıklamada korona virüsünün en çok artış yapan 4 ilden...
16 Nisan 2020 07:35
Font1 Font2 Font3 Font4

’Korona Virüsünün En Çok Artış Yaptığı 4 İlden Biri Kayseri’’

Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca, 14 Nisan 2020 salı akşamı yaptığı açıklamada korona virüsünün en çok artış yapan 4 ilden birinin ne yazık ki şehrimiz olduğunu açıkladı. Maalesef bu beklenen bir durumdu..  Zira tarafımca  oluşturulan Korona Virüs Pandemisi Komisyonu tarafından hazırlanan ve başta Valimiz Sayın Şehmuz Günaydın olmak üzere yetkili kurumlar ve basın kuruluşlarıyla da paylaştığımız Covid -19 raporumuzda Kayseri’deki tehlikeye dikkat çekerek alınması gereken önemleri tek tek sıraladık. Ülkemizde ilk vakanın tespit edildiğinin açıklandığı 11 Mart 2020 tarihinden önce Kayseri’de yurtdışından gelen yurttaşlarımızla ilgili uygulamalarda yanlışlık olduğu  görüldü.  Hazırladığımız raporda; 5 Mart 2020 tarihinde yurt dışından (UMRE’den) gelen 250 kişilik kafilede 1 vatandaşımızın
yüksek ateş nedeniyle gözlem altına alındığı, 249 vatandaşımızın ise hiçbir sağlık kontrolü yapılmadan evlerine gönderildiği hatırlatılarak, bu kişilerle ve bu kişilerin temas ettiği kişilerin tespit edilmemesinin ortaya çıkardığı risklere dikkat çekerek, gerekli önlemlerin alınmasını istedik. Ancak yaşanan gelişmeler bu konuda gerekli hassasiyetlerin gösterilmediğini acı olaylarla bize gösterdi. Bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmediği gibi sonrasında İşkur İl Müdürlüğü’nde yine yanlış bir uygulama ile karşı karşıya kaldık. Bir servis şoförünün covid-19 test sonucunun pozitif çıkmasının ardından servisi kullanan 20 kişiye test yapılırken, 3 kişinin daha test sonucunun pozitif çıktığı bizzat İşkur İl Müdür vekili tarafından açıklanırken, diğer personele ve bu süreçte İşkur’a gelen
vatandaşlarımız tespit edilerek test yapılmaması da maalesef yanlış bir uygulamaydı.
Sonrasında istifa şovlarla gölgelenmeye çalışan skandal sokağa çıkma yasağı kararı da yayılımı artıran bir unsur olmuştur.
Ayrıca ilimizde bir otobüs şoförünün test sonucunun pozitif çıkmasının ardından hiçbir önlem alınmadan otobüs seferlerinin azaltılması sonucu vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarındaki üst üste görüntüsü kentimiz adına üzüntü verici bir görüntü oluşturmuştur. Umarım bu yanlışların sonucunda istenmeyen bir tabloyla karşılaşmayız.
Buradan yetkililere seslenmek istiyorum; ülke olarak bu süreci el birliğiyle, ortak akılla aşmak zorundayız. Yapılması gerekenleri zamanında yapmadığınız için; sokağa çıkma yasağında olduğu gibi,  sonuçlar istenenin aksi bir tabloya dönüşebiliyor.
Bu süreçte herkes siyasi kaygılarla değil, ortak akılla, bilimin ışığında hareket etmek zorundadır.
Umarım yetkililere sunduğumuz Covid-19 raporumuzu ilgililer okurlar ve önerilerimizi dikkate alırlar.
Biz halkımız için doğruları söylemeye, ilgili kişileri uyarmaya devam edeceğiz. Evde kalın, sağlıkla kalın…

Ümit ÖZER
CHP Kayseri İl Başkanı

Basından Sorumlu İl Bşk. Yrd.

Esra Tuğçe ŞAHİN
0(507)030 5969

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa
error: Sağ Tuş Engeli!